Nem nyilvános a DNS-eredmény

Megérkezett a Budapesti Nyomozó Ügyészségre a Múzeum körúti erőszakkal gyanúsított rendőrök ügyében készített DNS-vizsgálat eredménye és az igazságügyi orvos szakértő véleménye. Ezek tartalmát nem hozták nyilvánosságra, mivel először az érintetteket tájékoztatják. Várhatóan ma döntenek arról is, hogy indítványozzák-e az öt rebiszes előzetes letartóztatásának meghosszabbítását.

2007. 06. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tárták a Múzeum körúti erőszak ügyében a védők, illetve a sértetti képviselő elé a tegnap megérkezett DNS-vizsgálat eredményét és az igazságügyi orvos szakértő véleményét. Ezért azokról az ügyészség nem nyilatkozik – tájékoztatta lapunkat a Fővárosi Főügyészség szóvivője, Morvai Attila. Hozzátette: a vizsgálati eredményeket a többi bizonyítékkal együtt veszik figyelembe, amikor indítványt tesznek az öt gyanúsított előzetes letartóztatásának fenntartására vagy szabadon bocsátására. Erről várhatóan ma, de legkésőbb hétfőn döntenek, ugyanis kedden jár le a kényszerintézkedés hatálya.
Korábban beszámoltunk arról, hogy az ügyben hemogenetikus és igazságügyi orvos szakértőt rendelt ki az ügyészség. Az előbbi a gyanúsítottak és a sértett ruházatáról, a járőrkocsiban összegyűjtött maradványokból, az állítólagos erőszak után vett kenetből, illetve az érintettektől származó mintával veti össze a DNS-profilokat. Egyezés esetén nagy valószínűséggel megállapítható, hogy a 21 éves E. Zsanett beült-e a rendőrkocsiba, s szexuális kapcsolatba került-e a rebiszesek bármelyikével. Az igazságügyi orvos szakértő az erőszak alatt keletkezett külsérelmi nyomokat veti össze a tanúvallomásokkal. Megvizsgálja, hogy a testen található sérülések a feljelentésben szereplő időpontban és módon keletkeztek-e. A nyomozó ügyészek a vallomások mellett a bűncselekmény után felvett orvosi látleletet is a átadták a szakértőnek.
Szerdán több sajtóorgánum borítékolta, hogy a biológiai vizsgálatok a rendőrök igazát támasztják alá. Sőt az egyik internetes portál szerint a szakértők hat különböző DNS-mintát találtak E. Zsanett ruháján, de egyik sem a meggyanúsított rendőröktől származik. A sértett jogi képviselője, Tuza Péter a meg nem erősített információkról elmondta: ha azok igazak, a kiszivárogtatást ki kell vizsgálni, s akár büntetőeljárás is indítható.
Emlékeztetőül: a nyomozás május közepén indult a 21 éves E. Zsanett feljelentése alapján. Állítása szerint május 4-én éjjel Budapesten öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcában ketten megerőszakolták, és húszezer forintot átvettek tőle. A Fővárosi Főügyészség két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, hármat bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével gyanúsított meg. Mindannyian a Rendészeti Biztonsági Szolgálat kötelékébe tartoztak, szolgálati viszonyukat felfüggesztették.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.