Napi sajtószemle

2007. 07. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vezető osztrák lap élesen bírálja a magyarországi médiát, amiért az a megerőszakolt E. Zsanett helyett az erőszakot elkövető rendőröket támogatja.
Fodor Márkot, az Amnesty International magyarországi igazgatóját nem lepte meg a média viselkedése, amit nemcsak a médiára, hanem a hatóságokra, sőt a társadalomra is jellemzőnek tart. A lap Virág Györgyöt, az Eszter Alapítvány vezetőjét is idézi, aki szerint Magyarországon a nemi erőszak esetében sokszor az áldozatot hibáztatják. Az Országos Kriminológiai Intézet tanulmánya szerint a magyar bíróságok egész Európában élen járnak a nemi erőszak tettesei elleni panaszok elutasításában.



A nemzetközi sajtószemlére szakosodott francia hetilap a csehországi Respektből idéz, amely szerint Szlovákia és Magyarország – éppen felfüggesztett – schengeni csatlakozásával Szlovákiában egyesek attól tartanak, hogy az embereknek a két ország közötti szabad áramlása elfeledteti a szlovákokkal, hogy 1918-ban felszabadultak a magyarok alól.
A kommunizmus a szlovákok és a magyarok közötti kölcsönös előítéleteket és sztereotípiákat megőrizte, a 15 éve tartó demokrácia pedig semmilyen közeledéshez nem vezetett.
A határok nélküli élet nem
lesz könnyű.



A sztálini elnyomás több millió áldozatáról szóló dokumentumok titkosságát szüntették meg, jelenti a baloldali brit lap az oroszországi Petrozavodszkból. A történészek és
az emberjogi aktivisták óvatosan reagáltak a hírre, rámutatva arra, hogy csak a tisztogatás áldozatául esett emberek rokonai tanulmányozhatják az aktákat.



Az amerikai neokonzervatívok „és egyéb héják” igyekeznek rávenni az iraki csapaterősítéssel szemben egyre kételkedőbbé vált republikánusokat, hogy továbbra is támogassák Bush elnök öt hónapos csapatlétszám-növelési stratégiáját. Azt állítják, hogy a csapatlétszám növelése nem kapott elég időt, és annak elhagyása egyet jelentene „a győzelem torkából kirángatott vereséggel”. A neokonok azonban mind rémültebben látják, hogy a Bush mögül kifaroló republikánusok felduzzasztják a háborúellenes demokraták sorait, írja a pánázsiai lap. A kormány pedig egyre inkább kettészakadt az iraki csapatkivonások támogatói és ellenzői között. Most már Robert Gates védelmi miniszter is „csöndben” a fokozatos csapatkivonást sürgeti.

Annak ellenére, hogy a Közel-Kelet két legnagyobb folyója Irakon folyik át, szomjazik a lakosság, ugyanis nincs elég elektromos áram a szivattyúk, és elég üzemanyag a generátorok működtetésére. Az irakiak 70 százaléka nem jut ivóvízhez, miközben a munkanélküliség 60 százalékos.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.