NZZ Online
Míg számos nyugati hírügynökség és médium Horn Gyula volt miniszterelnök kitüntetésének elutasításáról hírt közöl, a vezető svájci lap elemzést ír róla, amelyben az áll, hogy „Sólyom döntése meglepetést, sőt egyes helyeken felháborodást is okozhat Nyugaton, de Sólyom alapvetően további bizonyítéka annak, hogy a kelet-európai politikusok sokkal jobban látják a kommunizmus lényegét, mint számos nyugati kollégája”. Az írás szerint Sólyom a Fideszhez áll közel, és idézi Gyurcsányt, aki szerint a Horn-féle életpályákon a megtett út fontosabb a kiindulópontnál.
Associated Press
Számos hírügynökséghez és médiumhoz hasonlóan az Associated Press is jelentést küldött arról, hogy Budapesten „több száz szkinhed és jobboldali aktivista záptojást és füstbombát dobott” a fővárosban felvonuló melegekre.
once tv
A mexikói televízióállomás arról számolt be, hogy a magyar bárányok egyre népszerűbbek Európában, ahol húsukat nagyra becsülik. A nagy baj azonban az, hogy Magyarországon igen komoly juhpásztorhiány van, ezért a képzett pásztorokat „Romániából kell behozni”.
Le Monde Diplomatique
A francia nyelven megjelenő havilapok közül minden bizonnyal a legnagyobb befolyású Le Monde diplomatique elemzésében felháborítónak tartja azt, hogy a nyugati világ „eltemette Palesztinát”, vagyis a palesztin állam megteremtését. Ez a világon „kontrollálhatatlan radikalizálódáshoz vezet, valamint kataklizmát okoz mind Izraelnek, mind az egész térségnek”.
Oxfam
A nagynevű brit segélyszervezet sajtóoldalán arra figyelmeztet, hogy a Gázai övezet táboraiban élő több ezer menekültet vízhiány fenyegeti, ha nem kap több üzemanyagot, amellyel a vízműveket működtetni lehet. A szennyvízrendszer is katasztrofális üzemanyaghiánnyal küzd.
Information Clearing House
A népszerű amerikai hírportál még a szokásosnál is keményebben bírálja az amerikai kormányt annak közel-keleti politikája miatt A Bush/Cheney-holokauszt Irakban: bűnözés, erkölcstelenség, felkészületlenség és kétségbeesés címmel megjelent cikkében, amelyben ez is olvasható: „Mi ez a megszállottság Irakkal? Az amerikai neokonzervatívok évtizedes dobpergése az oka. Akik azután svábbogarakhoz hasonló módon ellepték az újonnan hivatalába lépett Bush/Cheney-rezsimet. Azután hittétel lett – amit kifejezetten körvonalaztak a Nemzetbiztonsági Tanács 2001 elején tartott egyik ülésén –, hogy az iraki rezsimváltás átformálná a Közel-Keletet, és így növelné Izrael biztonságát, valamint megerősítené Amerika azon lehetőségét, hogy a térség olaját saját céljaira használja fel.”
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről