Telefonos kapcsolat a Műcsarnokban

Kapcsolja be mobiltelefonját! – ezzel, a múzeumokban szokatlan felszólítással találkozhatnak a Műcsarnok május 18-ig látható, A Lipcse-jelenség című kiállítására érkezők. A Műcsarnok és kommunikációs partnere, a T-Mobile ugyanis mobiltelefonos tárlatvezetéssel teszi teljesebbé a kiállításra látogatók élményeit.

2008. 05. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kiállítótérbe lépve, a 06-30/ 303-0260-as számot tárcsázva a termekben látható alkotásokról további információkat kaphatnak a látogatók magyar, illetve angol nyelven. A virtuális tárlatvezető a kiállítás tematikáját követő menürendszerrel segíti az érdeklődőket (általános információk, Memoár szekció, Placebo szekció, Zoom szekció, Bad Painting szekció). A rendszer a bluetoothkapcsolat révén átlép a kiállítás statikus keretein, a vizuális élményt – egy 3D-s enteriőrképpel, valamint a kiállító művészek egy-egy művével – a mobiltelefonok képernyőire is kiterjeszti. Emellett Tilo Baumgärtel Megafon című, a Placebo szekcióban megtekinthető, több mint háromperces videomunkáját is lejátszhatjuk és elvihetjük magunkkal az arra alkalmas mobiltelefonokon.
A Lipcse-jelenség kiállítás a főként festészeti, de az évek során új médiumokkal bővült kortárs lipcsei képzőművészeti színtér megismertetésére vállalkozik 15 művész mintegy nyolcvan munkájának bemutatásával. A lipcsei iskola egyre inkább ismerősen csengő fogalom a képzőművészet iránt érdeklődők körében. Sokan hallottak már hatásáról, de keveseknek volt alkalmuk látni az eredeti munkákat. Az utóbbi nyolc-tíz év művészeti és műkereskedelmi szempontból egyik legérdekesebb jelensége az új lipcsei iskolának nevezett festészeti iskola. A német egyesülést követő években számos fiatal képzőművész érkezett Nyugatról a lipcsei Grafikai és Könyvművészeti Főiskolára, akiknek működése, szelleme megtermékenyítette és egyben felülírta a művészeti iskola elavult, akadémikus stílusát és az erős, főként realista festészeti tradícióját.
A minőségi kultúra támogatójaként a T-Mobile a K. Petrys Házzal közösen újabb különleges képzőművészeti kezdeményezést indított el. A TérErő című programban 12 kortárs művész a a kommunikáció szabadságáról alkotott véleményét, gondolatait alkotónként 12 festményen, összesen tehát 144 műalkotáson keresztül tárja a nagyközönség elé. Az alkotásokat a június 2-án a Műcsarnokban nyíló, egyhetesre tervezett TérErő, kortárs alkotók gondolatai és művei a jövőről című kiállításon tekinthetik meg az érdeklődők.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.