Segély helyett vagyonvizsgálat

Elege lett azokból a családokból Balassagyarmat önkormányzatának, amelyek nagy értékű luxusautókkal érkeznek a hivatalba, és számon kérik: miért nem kapták meg még az önkormányzati támogatást. A város vezetése ezért azt tervezi, az APEH-hez fordul, és vagyonosodási vizsgálatot kezdeményez az ilyen családok ellen.

2008. 10. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendőrkézen a halasi szoborrongálók. A kiskunhalasi rendőrség elfogta azt a két tizenévest, akik megcsonkították a kiskunhalasi alsóvárosi katolikus templom kertjében álló két szoborcsoportot. A rongálást az esetet követően az Országgyűlés alelnöke, Harrach Péter és a parlament emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottsága is elítélte. A 13 és 14 éves, roma származású fiú még szeptember 25-én rongálta meg a szobrokat. A város sportpályájának klubházába háromszor is betörtek a gyanúsítottak, ahol tönkretették a hangtechnikai berendezést és a büfét, valamint érméket és kupákat vittek el, melyeket egy közeli árokban szétszórtak, ezeket a nyomozók később megtalálták – mondta lapunknak Farkasné Wodring Zsuzsanna, a kiskunhalasi kapitányság sajtószóvivője. Tettükre nem tudtak magyarázatot adni, csak annyit fűztek hozzá: azt hitték, „jó hecc”. (V. T.)


Évente csaknem hetvenmillió forintot költ saját forrásból a Nógrád megyei Balassagyarmat önkormányzata a különböző szociális támogatásokra, emellett további 150–200 millió forint állami pénzt emészt fel a rászorulók segélyezése. Az önkormányzat tapasztalatai szerint a támogatottak közül 5–8 százalék a nem valódi rászoruló. A támogatások odaítéléséről a törvényi előírásoknak megfelelően, szigorúan a családok hivatalos jövedelmi helyzete alapján döntenek.
*
– Mindent megteszünk az egyre nehezebb helyzetbe kerülő családok támogatásáért, ám sajnos az önkormányzat lehetőségei is behatároltak. A Gyurcsány-kormány megszorításai miatt a becsületesen dolgozó, tisztességes családok megélhetése is lassan a művészet kategóriájába tartozik. Ezért is felháborító, hogy olyan emberek tartanak igényt a támogatásokra, akiknek erre még csak gondolni sem szabadna – jegyezte meg Medvácz Lajos, aki 2006-ban a Fidesz–KDNP–MDF színeiben nyerte el a város polgármesteri székét. Elmondta: gyakran előfordul, hogy köztudottan jómódú emberek verik az asztalt a különböző támogatásokért, mert az nekik jár. A jövedelemigazolásaik szerint ugyanis minimálbért vagy még annyit sem keresnek, ezért gyermekük jogosult az ingyenes étkezésre az iskolában, adott esetben ingyentankönyvre vagy ösztöndíjra a felsőfokú tanulmányok alatt. – Egy fejlettebb társadalomban ilyesmi nem fordulhat elő – állítja a polgármester.
– Az alapvető emberi normák, az egészséges öntudat vagy csupán a jó ízlés kizárja azt, hogy a tehetősebb polgár elvegye rászoruló embertársa elől a segítséget. Sajnos a személyiségi jogok védelme miatt nem tehetjük közzé a „szegény gazdagok” listáját, pedig szívünk szerint ezt tennénk, hadd lássa mindenki, kikről van szó – jelentette ki Medvácz Lajos.
Az APEH sajtóosztályán érdeklődésünkre elmondták, bárki – így Balassagyarmat polgármestere is – tehet közérdekű bejelentést, ha úgy érzi, hogy valaki több jövedelemből él, mint amennyit papíron bevall. – Ha ilyen megkeresés érkezik, akkor hivatalból kivizsgáljuk az ügyet – ígérte az adóhivatal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.