Végrehajtást kezdeményezett Juhászné Lévai Katalin szocialista országgyűlési képviselő, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés volt MSZP-s elnöke ellen Tóth Attila, a megyei fejlesztési ügynökség korábbi igazgatója. A volt közszolgát a szocialista politikus még közgyűlési elnökként jelentette fel, mert szerinte a Vörös polip című könyv útján Tóth Attila megsértette a becsülethez, emberi méltósághoz és jó hírnévhez fűződő személyiségi jogait. Juhászné kérte továbbá az alperes eltiltását a további jogsértéstől. Ismert, Dalmi Sándor szerző Juhászné Lévai Katalinnak és a megyei fejlesztési ügynökség korábbi igazgatójának pereskedését mutatta be a Vörös polip című könyvben, amely több helyen tartalmazott az MSZP-s politikus személyét érintő véleménynyilvánításokat, illetve tényállításokat.
A könyv 2006. februárban jelent meg, Juhászné Lévai Katalin ezt követően jelentette fel az iromány szerzőjét, valamint Tóth Attilát. A Hajdú-Bihar Megyei Bíróság azonban elutasította a szocialista politikus keresetét, mert úgy ítélte meg, nem nyert bizonyítást, hogy Tóth Attila közreműködött volna a könyv elkészítésében, abban részt vett volna, vagy ahhoz a könyvbeli publikáció céljából információkat, adatokat, dokumentumokat szolgáltatott volna a szerző részére. – A bizonyítás sikertelenségének jogkövetkezményei pedig (…) a felperest terhelik – áll az ítéletben. Vagyis a bíróság arra kötelezte Juhászné Lévai Katalint, hogy 30 ezer forint perköltséget fizessen meg Tóth Attilának. A szocialista politikus azonban nem térítette meg a másodrendű alperes költségeit, így a károsult jogi képviselőjéhez fordult. – Mivel az MSZP-s politikus önszántából nem tett eleget fizetési kötelezettségének, végrehajtási eljárást kezdeményeztünk Juhászné Lévai Katalin ellen – fogalmazott lapunknak Szilágyi László, Tóth Attila jogi képviselője, aki hozzátette, már megtették a szükséges jogi lépéseket az ügyben.
Szerettük volna megkérdezni a szocialista politikust, mikor kíván eleget tenni a bíróság ítéletének, de lapzártáig nem tudtuk utolérni.
Rájár a rúd mostanában Juhászné Lévai Katalinra. A napokban írtuk meg, hogy saját párttársai akadályozták meg abban, hogy 2006 őszén újra bekerüljön a megye közgyűlésébe. Két lapunkhoz eljuttatott levél is arról tanúskodik, hogy 2006 tavaszán több párttársa a háta mögött fúrta meg Juhászné önkormányzati politikusi karrierjét. Levélben mártották be a Vörös polip című könyv miatt az MSZP-s közgyűlési elnököt Hiller Istvánnál, a párt akkori elnökénél és Oláh Lajosnál, a szocialisták megyei elnökénél. A „lázadók” akkor megpróbálták lemondatni Juhászné Lévai Katalint megyei listás képviselői mandátumáról, ezt azonban nem sikerült elérniük. Teljesült viszont azon vágyuk, hogy Juhászné ne legyen Debrecen szocialista polgármesterjelöltje, valamint elérték, hogy az MSZP-s politikus ne kapjon bejutó helyet a Hajdú-Bihar megyei 10 ezer és az alatti lakosú települések választókerületi listáján. Míg 2002-ben Juhászné listavezető volt, 2006 őszén csak a 38. hely jutott neki. Ellenzéke azt kérte továbbá, hogy Juhászné a későbbiekben se egyéni körzetben, se listán ne legyen képviselőjelöltjük. A dolog érdekessége, hogy ha ez a vágyuk is teljesül, akkor a szocialista politikus nem lesz többet országgyűlési képviselő, legalábbis nem az MSZP színeiben. Ha viszont nem lesz tagja az Országgyűlésnek, akkor nem védi majd a mentelmi jog sem, így egy korábban el sem kezdett bírósági eljárást lefolytathatnak vele szemben. Ismert, a szocialista képviselőt, a megyei közgyűlés volt elnökét társtettesként elkövetett közokirat-hamisítással vádolja a Hajdú-Bihar Megyei Ügyészség. A Nemzeti Nyomozó Főügyészség az ügy kirobbanásakor arról tájékoztatta lapunkat, hogy Juhászné Lévai Katalin bíróság elé áll, ha lejár a képviselői mandátuma és nem védi a mentelmi jog.
Deák Dániel szerint látványosan Magyar Péter megrendelése a mai Medián-kutatás is