Polgári hatalomátvétel Fehérváron

2009. 03. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyakorlatilag átvette Székesfehérvár irányítását a helyi jobboldal, miután – az MSZP– SZDSZ-koalíció felbomlását, illetve a Fidesz és a város MDF-es alpolgármesterének megállapodását követően – többségbe került a megyei jogú város közgyűlésében – adta hírül a Hirszerző.hu. Úgy tűnik, a polgármester egyelőre a szocialista Warvasovszky Tihamér marad, de a bizottsági helyeket és a város gazdasági pozícióit mostantól zömében a jobboldal jelöltjei töltik be.
Cser-Palkovics András, a város frakcióvezetője lapunknak elmondta, az ügy másfél éves múltra tekint vissza, amikor az MSZP helyi szervezete gyakorlatilag szétesett. – Azóta a szocialisták mind a párt helyi vezetésében, mind az önkormányzati frakcióban egymással küzdenek. Egy képviselő kilépett tőlük, valamint leváltották a frakcióvezetőt és helyi elnököt is, aki azonban a mai napig alpolgármestere a városnak. Hatáskörét viszont megvonta tőle Warvasovszky Tihamér – jegyezte meg az ellenzéki politikus. Az SZDSZ 2008. novemberben nem szavazta meg a költségvetési koncepciót, majd idén februárban magát a költségvetést sem. Ezt követően az MSZP szóban felmondta a koalíciót, de tette ezt úgy, hogy Cser-Palkovics András szerint a két pártnak soha sem volt aláírt koalíciós megállapodása. – Ez mutatja a teljes káoszt. A válság kellős közepén magára hagyták a várost, és csak belső marakodásukkal vannak elfoglalva – hangsúlyozta a Fidesz helyi elnöke, hozzátéve: a helyzet odáig fajult, hogy Knizse Gyula MSZP-s városatya a napokban kijelentette, a szocialisták ellenzékbe vonulnak Székesfehérváron. Az MSZP-s politikus kijelentése főként annak tükrében érdekes, hogy a polgármester és az egyik alpolgármester is szocialista. – Megkerestük azokat a képviselőket, akik nem tartoznak egyik frakcióhoz sem, és velük többséget alakítottunk ki a közgyűlésben. Átalakítottuk a bizottsági struktúrát, és többségüket már a jobboldal irányítja. A helyzet azonban tarthatatlan, Warvasovszky Tihamér nem teheti meg, hogy hétfőn felszólal Gyurcsány Ferenc mellett a parlamentben, majd keddtől városvezetőként a pártok felett lebeg, mintha semmi köze nem lenne a szocialistákhoz – fogalmazott Cser-Palkovics.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.