Vádemelés Esztergomban

Vádat emelt nyolc ember ellen közveszélyokozás bűntette miatt Meggyes Tamás esztergomi polgármester autójának és házának felgyújtása ügyében a tatabányai ügyészség. A településvezető elégedett amiatt, hogy a hatóságok gyorsan elfogták és bíróság elé állították a tetteseket, ám úgy véli, nem biztos, hogy csak egy felbujtó tervelte ki a bűncselekményt.

2009. 03. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közveszélyokozás bűntette miatt a bíróságon folytatódik annak a nyolc embernek az ügye, akik közreműködtek Meggyes Tamás esztergomi polgármester autójának és házának felgyújtásában. A fideszes városvezető, parlamenti képviselő autóját tavaly április 8-án hajnalban a lakása előtt gyújtották fel, majd a járművet eloltó polgármester a megérkező tűzoltóktól tudta meg, hogy Esztergom-Búbánatvölgyben ég egy családi ház, amelyről később kiderült, hogy az övé. A ház tetőszerkezete leégett, és megsemmisült az épület fából készült hátsó része.
Meggyes Tamás az üggyel kapcsolatban lapunknak úgy fogalmazott, hogy a szóban forgó vállalkozóval személyes konfliktusa nem volt. – Annyi történt, hogy az illető törvénytelenül kiadott engedély alapján építkezett Esztergomban, és erre felhívtam az építési hatóság figyelmét. A vállalkozó ezt követően bent is járt nálam a hivatalban, ahol két lehetőséget ajánlottam neki, vagy létesítsen vendéglőt, panziót az erdőben épülő ingatlanban, vagy az önkormányzat megvásárolja a területet. Azt kértem tőle, amíg nem találunk megoldást, ne folytassa az építési munkálatokat. Azt válaszolta, hogy megfontolja a javaslatomat, de néhány nappal később mégis folytatta az építkezést – idézte fel Meggyes Tamás. Volt a vállalkozónak egy másik ügye is: nem az engedélyezett tervek szerint épített egy lakóparkot, s emiatt 220 millió forint építési bírságot szabtak ki rá. Meggyes Tamás azonban határozottan állította lapunknak, erre az ügyre nem ő hívta fel a hatóságok figyelmét.
A vád szerint az elsőrendű vádlott – aki vállalkozóként és magánszemélyként is konfliktusba keveredett a polgármesterrel – bosszúból megbízta a másod- és harmadrendű vádlottat, hogy tízmillió forintért szervezzék meg a gyújtogatást. Ők aztán ezzel megbízták a negyedrendű vádlottat. Megállapodtak, utóbbi szervezi be a végrehajtókat, a harmadrendű vádlott biztosítja az eszközöket, míg a másodrendű vádlott háza találkozóhely lesz. A másod- és harmadrendű vádlott a közreműködésért kétszázezer, a költségekre négyszázezer forintot adott a negyedrendűnek, aki a heted- és nyolcadrendű vádlottat bízta meg az elkövetéssel két-kétszázezer forintért. A bűncselekményt egyébként egy héttel a gyújtogatás előtt is megkísérelték.
A polgármester örömét fejezte ki amiatt, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) elfogta azt a bűnözői csoportot, amely a bűncselekmény fizikai végrehajtásában részt vett, és elégedett amiatt, hogy megtalálták az egyik felbujtót. Hozzátette ugyanakkor, nyáron a hatóságok figyelmébe ajánlotta az elsőrendű vádlott kapcsolatrendszerét és ügyeit, ezek alapján további személyek kerülhettek volna az NNI látókörébe. – Ám ez valamiért elmaradt – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.