Végjáték az MDF-ben

Földindulásszerű folyamatok indultak el a mostanáig erősnek mondható Pest megyei MDF-ben amiatt, hogy a kis párt országos választmánya jóváhagyta Bokros Lajos volt pénzügyminiszter jelölését a fórum európai parlamenti listájának élére. Több szervezet már megszűnt vagy a feloszlatását fontolgatja, mert nem tudnak azonosulni a hét végi döntéssel, illetve Dávid Ibolya pártelnök parlamenti bejelentésével, amellyel Bokros Lajost igyekszik a miniszterelnöki székbe segíteni. A Pest megyei tagságot elkeseríti Csáky András pártból és frakcióból való távozása is.

2009. 03. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sírni tudnék a fájdalomtól, de Bokros Lajos jelölése és Csáky András távozása után nem tudunk tovább várni, vérző szívvel feloszlatjuk a ráckevei szervezetet – fakadt ki Solti János, a csoport elnöke, aki hozzátette: a hét végi döntés tragikus hatással volt rájuk. Elmondta, több mint húsz éve politizál az MDF-ben, nagyon tisztelte Csáky Andrást, kitűnő munkakapcsolatban voltak, Dávid Ibolya ámokfutása után azonban a honatyának már nem volt maradása a pártban, s így most nekik sem.
Fontolgatja a helyi szervezet feloszlatását a kiskunlacházi tagság is. Tóth Imre elnök megjegyezte, egyelőre vizsgálják, találnak-e valami más megoldást a helyzetre. Ha ez nem sikerül, nem marad más számukra, mint a csoport megszüntetése. Elmondása szerint a tagság már ez utóbbi „megoldás” mellett érvel. – Éppen az idén húszesztendős a helyi szervezet, így tragikus jubileum lehet számunkra ez. Napokon belül döntünk a lépésünkről. Ha nem változik a helyzet, az egyik rendszerváltó párt eltűnhet a történelem süllyesztőjében – tette hozzá. Annyit azonban leszögezett: akárhogy is döntenek, egy biztos, a tagokat nem tudják arra rávenni, hogy Bokros mellett kampányoljanak. Tóth Imre azt sem tartja kizártnak, hogy a 13. egyéni választókerület összes szervezete – így a dömsödi is – egyszerre oszlatja fel önmagát.
A fóti szervezet meglehetősen speciális helyzetben van, mivel a korábban megszűnt dunakeszi csoport tagjai ide tették át székhelyüket. Windháger Károly, a feloszlott dunakeszi szervezet volt elnöke elmondta, nem tudták megemészteni Almássy Kornél képviselő pártból történt kizárását, ezért döntöttek a szervezet megszüntetése mellett. – Bokros jelölése nem a mi szívünknek való, mi ki akarunk maradni ebből a folyamatból, gyakorlatilag megszűnt a fóti szervezet. A volt pénzügyi tárcavezető személye nem hat ránk lelkesítőleg – mutatott rá Windháger Károly.
Az albertirsai szervezet elnöke az októberi országos gyűlés után lemondott minden mandátumáról: a helyi szervezet vezetéséről és a megyei választmányi tagságáról is. Nagy László úgy fogalmazott, döntése után többen is követték, a csoport gyakorlatilag már az ősszel megszűnt létezni. – A maradék tagságból volt, aki a választmány döntése után hozta vissza nekem a tagkönyvét, a többiek ma távoztak a pártból – fűzte hozzá.
Megdöbbenve értesült Bokros Lajos jelöléséről Fazekas István, a százhalombattai szervezet elnöke is. Ahogy fogalmazott, az országos választmány döntése derült égből villámcsapásként érte őket. Mint mondta, a jövő héten lesz helyi taggyűlésük, ahol megvitatják a helyzetet. Attól fél, hogy a tagság a csoport feloszlatását szorgalmazza majd, de ő szeretné ettől megóvni a szervezetet. Annyit azonban leszögezett, az MDF nem lehet baloldali párt, ha ennek jeleit tapasztalja, akkor személy szerint átgondolja a teendőket.
Bíró Benjámin, a pilisvörösvári MDF szervezetének elnöke is azt hangsúlyozta, sokaknak nem tetszik a volt pénzügyi tárcavezető jelölése. Elmondta, az ő szervezetük egyelőre nem oszlatta fel magát, de az tény, hogy a tagok egy része nem fogadta kitörő örömmel a választmány döntését. Arra a kérdésre, hogy változhat-e a döntésük akkor, ha azt tapasztalják, hogy Bokros jelölése nem népszerűség-javító intézkedés, hanem a párt balratolódását jelenti, Bíró Benjámin igennel válaszolt. – A tagság dönt majd, ahogy eddig is – tette hozzá.
Bokros Lajos jelölése a még nem regisztrált Pest megyei helyi „szervezetek” életére is negatív hatással van. Lapunk MDF-es belső körökből úgy értesült, hogy az elmúlt másfél évben tucatnyi olyan csoport jött létre, amelyek működéséről a párt vezetése mostanáig nem vett tudomást. Úgy tudjuk, a szervezeteket azért tették margóra, mert azok a korábban a Dávid Ibolya kihívójaként feltűnt Almássy Kornélhoz voltak köthetők. Ma már ennek nincs jelentősége, hiszen a volt pénzügyminiszter jelölése miatt ezen szervezetek többsége már nem is akarja, hogy regisztrálják őket. Ormándi Adrienn, az Ipoly-menti, nem regisztrált szervezet részéről elmondta, hogy Almássy Kornél kizárása óta óriási feszültség van a párton belül, amely most Bokros Lajos jelölésével elemi erővel tör a felszínre. – Fél év sem kellett ahhoz, hogy Almássy Kornél a párt balratolódásával kapcsolatos jóslatai beigazolódjanak. Eddig nem vettek a működésünkről tudomást, most már mi nem akarunk az MDF-en belül működni, és ezzel számos más helyi szervezet is így van – szögezte le Ormándi Adrienn.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.