Vesztegetéssel próbálta rávenni Szabó Loránd – a közelmúltban első fokon rágalmazásért elítélt dombóvári szocialista polgármester – az őt feljelentő önkormányzati képviselőt, hogy vonja vissza magánindítványát.
Ismert: folytatólagosan, nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazásért első fokon elítélte Szabó Lorándot a Dombóvári Városi Bíróság. Szabó Loránd Dombóvár első embere, az MSZP helyi szervezetének elnökhelyettese és a párt Tolna megyei területi szövetségének elnökségi tagja is. Az ügyben előzőleg Naszvadi Balázs, helyi fideszes önkormányzati képviselő tett feljelentést. A városatya azok után fordult a hatóságokhoz, hogy a város első embere több alkalommal azt hangoztatta, Naszvadi, korábban a Dombóvár Város és Városkörnyéki Önkormányzatok Területfejlesztési Társulása vezetőjeként hatmillió forinttal károsított meg 16 önkormányzatot. A Dombóvári Városi Bíróság a sikertelen békéltetés után a második tárgyaláson máris ítéletet hozott. Ekkorra Szabó Loránd már visszavonulót fújt. Azt mondta, Naszvadi nem hatmillió, csak mintegy 800 ezer forint kárt okozott, de az exügyvezető károkozása mellett továbbra is kitartott. – A bíróság azonban nem tartotta megalapozottnak ezt, ezért elmarasztalta Szabó Lorándot. Százezer forintos pénzbírságra, illetve ötezer forint illeték megfizetésére kötelezték – jegyezte meg az elsőfokú ítélethirdetés után Naszvadi, aki hozzátette: az ügy túlmutat a pénzbüntetésen, ugyanis ha a szocialista településvezetőt jogerősen is elítélik, megszűnik a polgármesteri jogviszonya, és választást kell tartani.
Tisztában lehetett ezzel Szabó Loránd is, aki az általa megrágalmazott Naszvadi Balázsnak egy négyszemközti találkozón kétmillió forintot, egy tanácsnoki állást és az ellenzéki képviselőt foglalkoztató alapítvány számára önkormányzati megbízást is felajánlott. A vesztegetési kísérletről Naszvadi a Legfőbb Ügyészségen tett bejelentést, majd színleg folytatta a tárgyalásokat Szabó Loránddal – azzal a szándékkal, hogy leleplezze a bűncselekményt. Az alkuban felajánlott tételeket Dombóvár polgármestere mind teljesítette, a kétmillió forintot egy reklámszatyorban a sofőrjével juttatta el a találkozó helyszínére. A pénzátadásról a Hír TV Célpont című műsorának stábja a helyszínen készített felvételeket. A Hír TV úgy tudja, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság vesztegetés bűntettének gyanúja miatt rendelt el nyomozást az ügyben.
Fut egy másik ügy is Dombóváron. Hamarosan vádemeléssel zárulhat az a nyomozás is, amelyet a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) Dél-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala az úgynevezett dél-dunántúli pályázati ügyekben folytat. Ismert, négy magánszemély, köztük Fehérvári Tamás fideszes országgyűlési képviselő dombóvári önkormányzati közpénzekkel való visszaélés, hazai és uniós források valótlan tartalmú nyilatkozattal történő lehívása miatt tett ismeretlen tettes ellen feljelentést. Az ügyről Naszvadi Balázs dombóvári önkormányzati képviselő beszámolója alapján lapunk is hírt adott: dombóvári önkormányzat közpénzével „igazoltak” önerőt uniós és hazai pályázatokhoz egyes dél-dunántúli cégek. Szabó Loránd a gyakorlatra a következőképpen reagált 2005. június 27-én egy dombóvári képviselő-testületi ülésen: „Nem az a kérdés, hogy törvényes-e vagy nem, erre a törvény szabályozást nem tartalmaz – ezt már korábban is, régen, évekkel ezelőtt jogászokkal megnézettük –, véleményünk szerint ez egy olyan jogi kiskapu, aminek lehetőségével élni lehet.” Mint korábban megírtuk, uniós pénzek érintettsége miatt az Európai Csalás Elleni Hivatal is vizsgálódik az ügyben.
Deák Dániel szerint látványosan Magyar Péter megrendelése a mai Medián-kutatás is