Szembemegy a hazai faiparban jelenleg tapasztalható irányzattal a Nyírerdő Zrt., ugyanis amíg a válsághelyzetben levő területeken szinte mindenki a létszámleépítésben látja a kiutat, addig a társaság munkahelyeket teremt. Tavasszal fejeződött be az ófehértói erdei rakodón egy teljes fagyártmány-üzemi rekonstrukció, ezzel az erdőgazdaság több mint egy tucat új álláshelyet hozott létre a logisztikai központban. Terveik szerint itt az állandó munkaerőn kívül közmunkások is dolgoznak majd egy fiatal erdőmérnök irányításával.
A gyorsan változó piaci körülmények miatt szükségessé vált fejlesztés 300 millió forintba került, a költségek fele a tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. támogatásából származik, a többi az erdőgazdaság saját forrása volt. Az összességében 1500 négyzetméteres nyitott és zárt fűrészcsarnok fele fűthető. A csarnoképület kialakításának költsége meghaladta a százmillió forintot, s ugyanenynyibe került a feldolgozógépek beszerzése is. Az alkalmazott technológia lehetőséget teremt a vékony és rövid fűrészüzemi alapanyag hasznosítására is. A cég tervei szerint évi 3000-5000 köbméter faanyag feldolgozására nyílik lehetőség, de ez a mennyiség tovább nőhet a piaci lehetőségek feltérképezését követően.
Szőlőtámfa, bányafa, hengeres oszlop, cölöpfa – többek között ilyen termékek kerülnek ki Ófehértóról. Ezekre elsősorban Németországban, Dániában, Hollandiában, Ausztriában, Franciaországban és Olaszországban van kereslet, de még Dél-Koreából is vannak vásárlók. A logisztikai központban közvetlenül a lakosságnak is értékesítik a faanyagot.
Az ófehértói fagyártmányüzem jól kiegészíti az erdőgazdaság nyírbátori fafeldolgozó gyárának kínálatát. Itt működik Európa legnagyobb kapacitású akácgőzölője, amely évente 2000-2500 köbméter akác kezelésére alkalmas. A gőzölő alkalmazása nyomán nemcsak a fa felülete, hanem mélységben is ugyanolyan színt kap. Emellett a kezelés felpuhítja a keménysége okán az ördög fájaként ismert akácot, így az jól megmunkálhatóvá válik – utat nyitva a parkettagyártás és az asztalosipari felhasználás felé. Az így előállított termék lehetőséget ad keménylombú trópusi fafajok kiváltására is. A túlnyomásos gőzölő berendezés a megszokottnál magasabb hőmérsékleten dolgozik, ezért a gőzölési idő lerövidül, és a kívánt színhatások sokkal egyenletesebben vezérelhetők.
A Nyírerdő Zrt. által kezelt csaknem hatvanezer hektár állami tulajdonú erdő több mint negyven százaléka a Nyírség aranyának tartott akác – így ez a fafaj meghatározónak számít a társaságnál. Kiváló alapanyaga a szőlészetnek, a kertépítészetnek vagy éppen a gyermekjátszótereknek. Fája sokszínű – ez a tulajdonság viszont gátolhatja a bútoripari hasznosítását. A Magyarországon mintegy 300 évvel ezelőtt megjelent akác mára hungaricummá vált.
Kést szorított egy nő nyakához a tatabányai férfi, aztán megerőszakolta