Nem az a kérdés, hogy törvényes-e vagy nem, erre a törvény szabályozást nem tartalmaz – ezt már korábban is, régen, évekkel ezelőtt jogászokkal megnézettük –, véleményünk szerint ez egy olyan jogi kiskapu, aminek lehetőségével élni lehet – reagált négy éve testületi ülésen a dél-dunántúli pályázati ügyekben feltett kérdésre Szabó Loránd (MSZP), Dombóvár akkori polgármestere. Négy magánszemély, köztük Fehérvári Tamás fideszes országgyűlési képviselő azonban törvénytelenséget sejtett az ügy hátterében, ezért dombóvári önkormányzati közpénzekkel való visszaélés, hazai és uniós források valótlan tartalmú nyilatkozattal történő lehívása miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. Az ügyben a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) Dél-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala folytatott vizsgálatot sokáig ismeretlen tettes ellen. A nyomozó hatóság végül június 29-én három gyanúsított vonatkozásában vádemelési javaslattal küldte tovább az ügyet a Tolna Megyei Főügyészségnek. – Egy személy tekintetében jogosulatlan gazdasági előny megszerzése és az Európai Közösségek pénzügyi érdekeinek megsértése bűntette, egy személy vonatkozásában jogosulatlan gazdasági előny megszerzése bűntette, a harmadik érintett gyanúsított esetében jogosulatlan gazdasági előny megszerzése, sikkasztás, és az Európai Közösségek pénzügyi érdekeinek megsértése bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja áll fent – közölte lapunkkal a VPOP, hozzátéve, hogy a bűncselekmények által okozott kár értéke 350 millió forint.
A Tolna Megyei Főügyészségre már megérkeztek a nyomozás iratai. Ökrös Magdolna, a megyei vádhatóság szóvivője elmondta, a VPOP különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette és más bűncselekmények miatt vádemelési javaslattal küldte át az ügyet.
A megyei vádhatóságnál vannak a dombóvári vesztegetési ügy iratai is. Ismert, június 23-án vádemelési javaslattal zárta le a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság a Szabó Loránd ellen indított nyomozást, Dombóvár volt szocialista polgármesterét vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel gyanúsítják. Előzménye, hogy Szabó márciusban vesztegetéssel próbálta rávenni az őt feljelentő fideszes önkormányzati képviselőt, hogy vonja vissza magánindítványát. Az alkuban felajánlott tételeket a szocialista politikus mind teljesítette, a kétmillió forintot sofőrjével juttatta el a találkozó helyszínére. Az ügyben mind Naszvadi, mind Szabó feljelentést tett a rendőrségen, ám a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság csak Szabó ellen élt vádemelési javaslattal.
Ökrös Magdolna tegnap azt közölte, hogy a VPOP-tól és a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságtól érkezett nyomozati iratokat a megyei vádhatóság egyesítette, mivel van olyan személy (Szabó Loránd – a szerk.), aki mind a két ügyben gyanúsított. A megyei főügyészség hamarosan dönt arról, hogy vádat emel vagy megszünteti a nyomozást.
Szabó a közelmúltban már ismerkedett a Tolna Megyei Bírósággal: más ügyben első fokon, nem jogerősen bűnösnek találták hivatali visszaélés és személyes adattal való visszaélés miatt, és ezért 120 ezer forint pénzbírságra ítélték.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten