Fidesz: a szocialisták miatt veszít vagyonából a szegedi önkormányzat

A szocialista városvezetés hibás döntései következtében veszít vagyonából a szegedi önkormányzat – jelentette ki Oláh János (Fidesz) önkormányzati képviselő hétfőn a csongrádi megyeszékhelyen.

MNO
2009. 07. 20. 11:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeged vezetése az elmúlt évek során „különösen innovatív módszert” dolgozott ki a közvagyon magánosítására – mondta az önkormányzat tulajdonosi bizottságának alelnöke a rendhagyó módon a városháza sajtószobájában tartott tájékoztatóján. A politikus ismertetése szerint az önkormányzat először jelentős közpénzből felújítja a közvagyont, majd arra hivatkozva, hogy az adott vagyonelemet nem lehet hatékonyan üzemeltetni, működtetését átadja egy másik félnek.

Példaként egyebek mellett a városi kórház, illetve a rendelőintézetek, valamint a Ligetfürdő esetét említette. Az egyetem 2007 októbere óta működteti a teljes szegedi fekvő- és járóbeteg-ellátó rendszert. Mielőtt az önkormányzat átadta volna a II-es kórház működtetését a felsőoktatási intézménynek, 2,5 milliárd forintból felújította azt. Időközben a korábbi kórházi és rendelőintézeti képalkotó diagnosztika és e szolgáltatás biztos piaca magánkézbe került – tudatta Oláh János.

A város 2005-ben 300 millió forintos felújítást hajtott végre a Ligetfürdőben. Majd a város a 3,7 hektáros ingatlant minden vagyonelemével együtt egymilliárd forintos áron egy magánvállalkozóval közös projektcégbe apportálta. Az önkormányzat a cégben lévő tulajdonát néhány éven belül értékesíti – mondta a bizottsági alelnök.

Szentgyörgyi Pál (MSZP) gazdasági alpolgármester, aki maga is jelen volt a városházán tartott sajtótájékoztatón, az ellenzéki képviselő felvetéseivel kapcsolatban elmondta: 2002 és 2008 között az önkormányzat vagyona 48 milliárd forinttal növekedett, úgy, hogy ezzel párhuzamosan évi mintegy 6 milliárd forint amortizációt számol el a város, vagyis a bruttó vagyonnövekedés megközelíti a 100 milliárd forintot. Hozzátette: a sikeres uniós pályázatoknak köszönhetően a városban további 60 milliárd forintnyi fejlesztést hajtanak végre a következő években.

Az önkormányzat teljes adósságállománya 17 milliárd forint, melyből 8 milliárd a fejlesztések utólagos uniós támogatásait áthidaló és az adóbevételek és a kiadások időbeli egyenetlenségeit kiküszöbölő rulírozó hitel, 5 milliárd pedig a panelprogramhoz kapcsolódó kölcsön – tudatta az alpolgármester.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.