Tokaj mellett 2007 tavaszán raboltak ki egy pénzszállítóautót, az egyik biztonsági kísérőt megölték. A perben nyolc vádlott szerepel: négy embert nyereségvágyból elkövetett emberöléssel és más bűncselekménnyel, a többieket bűnpártolással vádolják. A vádirat szerint az autó 2007 márciusában 166 millió forintot szállított, amikor Tokaj mellett a sofőr – a harmadrendű vádlott – egy földútra hajtott, azzal az ürüggyel, hogy a „dolgát kell végeznie”.
A helyszínen elrejtőzött első- és másodrendű vádlott ekkor előjött, fegyverrel arra kényszerítette a biztonsági őrt, hogy szálljon ki az autóból, majd egy zsineggel fojtogatták és többször torkon szúrták. Ezután a kocsiból kivették a pénzt és egy másik járművel elhajtottak a helyszínről. A negyedrendű vádlottal – aki a környéken figyelte az esetleges rendőri mozgást – utólag közölték, hogy megölték a biztonsági őrt.
Az első- és a másodrendű vádlott rövid ideig Miskolcon, majd Budapesten bujkált. Ezután költöztek egy Kiskunhalas melletti tanyára, amelyet szüleik segítségével, a rabolt pénzből vásároltak. Az első- és a másodrendű vádlott szüleit vádolja az ügyészség bűnpártolással. Az ügyész korábban az első- és a harmadrendű vádlottra életfogytig tartó fegyházbüntetést kért, s azt javasolta, hogy feltételesen a legkorábban 30 év múlva szabadulhassanak.
A másodrendű vádlottra – mivel ő a bűncselekmény elkövetésekor még nem töltötte be a 20. életévét – a törvényi maximumot indítványozta, ami 15 év fegyházbüntetés. A négy, bűnpártolással vádolt szülő esetében a védők csütörtökön a perbeszédben azt mondták: méltányos és enyhe büntetést kérnek a testülettől.
A másik négy – eddig előzetes letartóztatásban lévő – vádlott közül a másodrendű védője azt kérte, hogy védencét a pénz megszerzésében, ellopásában mondják ki bűnösnek, az emberölésben ne. A harmadrendű vádlott ügyvédje az eljárás során keletkezett szakvéleményeket vitatta. Azt kérte, hogy lőfegyverrel való visszaélés és sikkasztás bűntettében marasztalják el védencét. A negyedrendű vádlott védője szerint védence sikkasztás bűntettében mint bűnsegéd bűnös, a további vádpontban – a bűnpártolásban – ártatlan. Az ügyvéd a tárgyalás végén kérte védence szabadlábra helyezését, amelynek a bíróság jogerősen helyt adott. Az indoklás szerint azért született ez a döntés, mert nem állnak fenn az előzetes letartóztatás okai. A Borsod megyei bíróság szeptember 15-ére tűzte ki az ítélethirdetés időpontját.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.