Tájékoztatásuk szerint a Fővárosi Közgyűlés 2002-es döntése alapján indulhatott a fürdőrekonstrukció, amelyre a főváros fürdőtársasága és különböző befektetők kft.-t hoztak létre. Ebben a közvetlen irányítást biztosító 75 százalékos tulajdonrészt a megalapításakor hárommillió forintos alaptőkéjű Rác Nosztalgia Kft. szerezte meg. A nyolcmilliárd forintos beruházás befejezési határidejét a sokadik módosítással ez év végére tolta ki az MSZP–SZDSZ-képviselők szavazataival a közgyűlés gazdasági bizottsága.
Az ellenzéki politikusok szerint ez ügyben az alapkérdés az, hogy miért hoztak létre egy gyakorlatilag semmilyen eszközzel és forrással nem rendelkező céget a rekonstrukcióra. Választ várnak arra is, hogy az általuk önmagában is aggályosnak tartott fürdőrekonstrukció-koncepció miként módosulhatott úgy, hogy a főváros fürdőtársasága 25 százalékos részesedésének megtartása érdekében lemondott az eredeti Rác fürdőről.
Szeretnék tudni azt is, a főváros fürdőtársasága miért mondott le mindenfajta ellentételezés nélkül, gyakorlatilag „az örökkévalóságig” olyan jogosítványairól, mint például a vízhasználati jog. Érthetetlen az ellenzék számára az is, hogy az önkormányzat, annak szakbizottsága az elmúlt években miért járult hozzá érdemi indoklás nélkül a határidő-módosításokhoz, s miért nem tettek semmit a késedelemből eredő károk mértékének csökkentésére.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.