Magyarországon a legtöbb oktatási intézményt az önkormányzatok tartják fent, ezért a kormány hatásköre korlátozott a szakmailag vitatható önkormányzati döntésekkel szemben – mondta az államtitkár a szocialista Winkfein Csaba kérdésére válaszolva. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy mind a szülői szervezetnek, mind az iskolaszéknek joga van az önkormányzattól tájékoztatást kérnie, ahogy a minisztériumnak is joga ez, amit Hiller István meg is tett.
Arató Gergely közölte, amikor a sajtóból értesültek az Esztergomban történtekről, akkor a közoktatási szakállamtitkár tájékoztatta az önkormányzatot, hogy jogilag vitatható az, hogy képviselő-testületi tagokat jelöltek ki a tanárokkal szembeni fegyelmi eljárások lefolytatására. Az MSZP-s Winkfein elmondta: az esztergomi Szent István Gimnáziummal kapcsolatos ügyek két éve nehezítik az oktatást. A botrányok hatására eddig összesen 59 gyereket írattak át a szülők másik iskolába – mondta Winkfein, aki szerint felháborító és elfogadhatatlan ez a helyzet.
Winkfein Csaba beszámolt arról is, hogy frakciótársával, Tatai-Tóth Andrással törvénymódosítást nyújtanak be, hogy az önkormányzatok az iskolaigazgatók kinevezésekor ne hagyhassák figyelmen kívül a szülők, a tantestület, az iskolaszék és a diákönkormányzat véleményét.
Esztergomban az önkormányzat és a Szent István Gimnázium viszonya akkor romlott meg, amikor 2007-ben az intézményt egy várostól távol lévő ingatlanba költöztették, és két hetet csúszott a tanévkezdés. A képviselő-testület akkor leváltotta az önkormányzat felelősségét hangoztató igazgatót, és visszavonta az esetről tudósító újságíró feleségének igazgató-helyettesi megbízását.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.