Géczi József Alajos, a testület szocialista elnöke csütörtökön közölte: a bizottsághoz megérkezett a legfőbb ügyész levele, amelyben Kovács Tamás „udvariasan”, de továbbra is elhárította, hogy a bizottságnak iratokat küldjön.
A mentelmi bizottság így az eredeti átirat alapján foglalkozik a két MDF-es politikus ügyével – tette hozzá a bizottság elnöke. Emlékeztetett, hogy abban az ügyészség a kényszerítés és a személyes adattal való visszaélés bűncselekményének gyanúja miatt kéri a két érintett képviselő kiadatását.
Géczi József Alajos leszögezte: annyi kiderült most a levélből, hogy a feljelentést az UD Zrt. ügyvédje tette.
A mentelmi bizottság keddi ülésén ajánlást fogalmaz meg a két képviselő mentelmi jogának felfüggesztése, illetve fenntartása kapcsán, az Országgyűlés pedig jövő hétfőhöz egy hétre dönthet arról.
Arra a felvetésre, hogy Dávid Ibolya részt vehet-e a bizottság munkájában, a testület elnöke kiemelte: az MDF-es politikus a saját ügyéről szóló szavazásban nem vehet részt. Mint mondta, a testület tagja részt vehet a saját mentelmi ügyéről szóló vitán, de nem szavazhat.
A mentelmi bizottság szeptember közepén kért a legfőbb ügyésztől további iratokat a két MDF-es politikus ügyében azért, hogy az ügyészség világítsa meg a gyanúnak azt a részét, amely a kényszerítésre vonatkozik.
Az UD Zrt. ügye tavaly ősszel robbant ki. Szeptember 12-én több napilap arról számolt be, hogy a cég ellen előző nap nyomozást indított a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Ugyanezen a napon Dávid Ibolya sajtótájékoztatón jelentette be: a birtokába került hangfelvétel szerint több egykori és jelenlegi politikus is érintett lehet az ő személyére vonatkozó adatgyűjtésben. Az MDF elnöke a legfőbb ügyésztől és az NNI-től is soron kívüli vizsgálatot kért, amit a Fővárosi Főügyészség később elutasított.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.