Egyelőre csupán elvi megegyezés született egy esetleges közös térfigyelő rendszerről a kistérségi tanács legutóbbi ülésén, a döntést a 12 érintett önkormányzatnak külön-külön kell meghoznia – mondta Török Balázs.
Ha kiderül, hogy melyik település hány kamerát igényel, s azokat pontosan hová szeretnék elhelyezni, összesítik az igényeket, majd egységes árajánlatot kérnek a budakalászi rendszert kiépítő cégtől – tette hozzá.
Parlagi Endre (Nemzeti Fórum), Budakalász polgármestere az MTI érdeklődésére elmondta: a város fontosabb csomópontjain több mint egy éve elhelyezett 13 kamerából és egy diszpécserközpontból álló, a meglévő kábelhálózatra telepített térfigyelő rendszer létesítése 25 millió forintba került, de megérte, mert a kamerák által rögzített felvételek esti-éjszakai visszanézése során már eddig is számos szabálytalanságot tártak fel.
A bűncselekmények felgöngyölítésében is sokat segít az archivált felvételek kielemzése. Parlagi Endre szerint a kistérségi polgármestereknek tett felajánlás révén a környék 12 települése rácsatlakozhatna a budakalászi diszpécserközpontra, így lényegesen olcsóbbá válna a helyi figyelő rendszerek kiépítése.
A polgármester információi szerint – mivel Szentendrén már hozzáláttak egy saját térfigyelő hálózat megvalósításához –, elképzelhető, hogy a kistérségi települések egy része oda, másik része a budakalászi rendszerhez kapcsolódik majd.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.