Új kórtermet kaptak az égési sérült gyerekek

Új, háromágyas, a súlyos égési sérült gyerekek ellátást, kezelését szolgáló kórtermet adtak át pénteken a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Gyermek-egészségügyi Központjában (gyek).

MNO
2009. 10. 09. 12:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eddig az egészségügyi intézmény gyermekintenzív osztályán kialakított égési kórteremben csak egy súlyos, lélegeztetést igénylő beteget tudtak ellátni, miközben idén már négy 50 százalékos égési sérült másfél-kétéves gyereket kellett kezelniük időnként párhuzamosan – indokolta az új kórterem kialakításának szükségességét Bolyos Aranka, a gyek osztályvezető főorvosa az MTI-nek.

Mivel központi forrást nem kaptak a bővítésre, a gyermek-egészségügyi központ a „Tudománnyal a gyermekek egészségéért” Alapítványhoz fordult segítségért. Az ő támogatásuknak köszönhetően sikerült az új, háromágyas égési kórtermet kialakítani, ahol megoldható ezeknek a betegeknek a speciális kötözése és fürdetése – mondta a főorvos.

Felhívta a figyelmet arra, hogy Borsod-Abaúj-Zemplénben évente 120-130 gyerek szenved égési sérülést, és a számuk évek óta emelkedik, idén már 109-en szenvedtek ilyen sérülést. Az égés súlyossága, valamint a beteg életkora miatt ezeknek a sérülteknek körülbelül a tíz százaléka igényel intenzívosztályos kezelést.

Emlékeztetett arra, hogy 2002 óta a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházban a Gyermeksebészeti Traumatológiai és Égési Osztály a Gyermek Anaestheziológiai és Intenzív Osztály Regionális Égéscentrumként működik, azaz a megyén kívül a teljes észak-keleti régiót is ellátja.

Sólyom Enikő kuratóriumi elnöke azt mondta: a „Tudománnyal a gyermekek egészségéért” Alapítvány 1994 óta működik közhasznú alapítványként a gyermek-egészségügyi központ javára. Célkitűzése a megelőző, gyógyító munka és az azt szolgáló tevékenység diagnosztikus, terápiás, tudományos, erkölcsi és anyagi elismerése, támogatása. A szervezet a régióban lakók adományaiból és a személyi jövedelemadó átutalt egy százalékaiból működik. Az utóbbi években főként a műszerek beszerzését és a fiatal orvosok szakmai előrehaladását segítették.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.