„Az alapok lerombolásával ránk dőlhet az építmény”

Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) elfogadhatatlannak tartja az Emberi Jogok Európai Bíróságának „újabb botrányos és megosztó ítéletét”, miszerint ezentúl tilos az olaszországi állami iskolákban a feszület kifüggesztése – közölte a szervezet alelnöke és kabinetfőnöke csütörtökön. • Az osztályteremben lógó kereszt sérti a vallásszabadságot? + Képek

MNO
2009. 11. 05. 11:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gaal Gergely alelnök és Törcsi Péter kabinetfőnök közleményében tiltakozását fejezte ki az ítélet ellen, amely, mint írták, az európai egység egyik alappillérét próbálja meg lerombolni. „Az alapok lerombolásával pedig könnyen ránk dőlhet az egész építmény” – fogalmaztak. Állásfoglalásukban felidézték, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága már korábban is hozott ehhez hasonlóan botrányt keltő ítéletet, amikor elfogadhatónak minősítette a legtöbbek számára rombolást, gyilkosságokat, elnyomást, emberek kizsákmányolását jelképező vörös csillag használatát.

Az európai egység három alappillére a keresztény értékek, a római jog és a görög filozófia. Ha ezek közül az értékek közül bármelyiket elvitatják, akkor elvitatják az európai történelem folytonosságát is. Napjaink globalizálódó, válságokkal terhelt világában különösen fontosnak tartjuk a közös értékeink megőrzése és erősítése melletti határozott kiállást – olvasható a kommünikében. Az IKSZ szerint rendkívül felháborító, hogy a nemzetközi szervezet mindezt éppen Olaszországban teszi, ahol e közös európai értékek különösen mély történelmi gyökerekkel rendelkeznek.

Olaszországot kedden marasztalta el az Emberi Jogok Európai Bírósága az iskolai osztálytermekben található feszület miatt. Az Európa Tanács égisze alatt működő, strasbourgi székhelyű bíróság szerint az iskolai kereszt sérti egyfelől a szülők jogát ahhoz, hogy saját lelkiismeretük szerinti nevelést biztosítsanak a gyermeknek, másfelől sérti a gyermeknek a vallásszabadsághoz fűződő jogát. A strasbourgi emberi jogi bíróság azonban úgy foglalt állást, hogy a diákok „könnyen értelmezhetik” a feszületet vallási jelképnek, és az osztálytermekben való elhelyezése sérelmes lehet a más vallásúak, illetve az ateisták számára.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.