Egyre „komolyabb és keményebb” akciók következnek majd?

A Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) további akciókat tervez a kilakoltatások megakadályozása érdekében – mondta a szervezet elnöke szerdán az MTI-nek annak kapcsán, hogy az Árverező Ház Zrt. budapesti irodájában rendőrök igazoltatták a jelenlévőket, mert többen tiltakoztak a kilakoltatási moratórium alatti időszakban tartott ingatlanárverés ellen. • Halálosan megfenyegették az érdekvédelmi vezetőt? + Videó + Képriport

MNO
2010. 01. 27. 19:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éliás Ádám közölte: tényleges céljuk az volt, hogy megakadályozzák az árverést. Közlése szerint érzékelhető egy olyan törekvés, hogy tavasszal tömegessé akarják tenni a kilakoltatásokat. Ezt nem lehet eltűrni – hangsúlyozta. Mint mondta, további akciókat terveznek, egyre „komolyabb és keményebb” akciókat. Éliás Ádám azt nem fejtette ki, hogy ez mit jelent.

Az ügyről a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) azt közölte az MTI-vel, hogy a Károly körúti árverésen történtek megnyugtató tisztázására garázdaság gyanúja miatt eljárást indítanak. A BRFK közleményében azt írta: szerda délután bejelentés érkezett a VII. kerületi rendőrkapitányságra arról, hogy egy, a Károly körúton zajló árverésen atrocitás alakult ki a résztvevők és a sajtó munkatársai között.

A járőrök helyszínre érkezésekor már véget ért a vita, a rendőrök igazoltatták a jelenlévőket és felvették a személyi adataikat. A helyszínen megkérdezettek egyike sem számolt be jogsértésről, fenyegetésről, ennek ellenére a kerületi rendőrkapitányság az eset megnyugtató tisztázására garázdaság gyanúja miatt eljárást indít – tette hozzá.

Az árverésen történt botrányos jelenetekről az MTI korábban annak kapcsán is hírt adott, hogy az árverésen inzultus érte Burger Zsoltot, a Magyar Hírlap fotósát. A lap közlése szerint a fotóst „berángatta egy szobába, megfenyegette és fényképezőgépe memóriakártyájának átadására kényszerítette Tasnádi Péter”. Az incidensnek – mint írták – Éliás Ádám és a sajtó több képviselője vetett véget, akik kiszabadították Burger Zsoltot a szobából.

Orbán Péter, az Árverező Ház Zrt. vezérigazgatója az MTI-vel közölte: megbízásuknak nem része a kilakoltatás, és erre jogkörük sincsen. A kilakoltatási moratórium a bírósági végrehajtásra vonatkozik, a cég viszont egy 2003-as kormányrendelet alapján bíróságon kívüli végrehajtást bonyolít – mondta. Hozzátette: ezt csak akkor vehetik igénybe a bankok, ha ebben az adóssal egy szerződésben megállapodtak. Hangsúlyozta: a cég eljárásának egyáltalán nem része a kilakoltatás. „A kalapács alá kerülő ingatlanok 95 százalékban lakottan kerülnek értékesítésre, és a mi megbízásunk ott, hogy az adásvételi szerződés aláírásra került, véget is ér” – fogalmazott. Orbán Péter közlése szerint az a mindenkori árverési vevő „feladata, kockázata és költsége”, hogy az általa megvett, egyébként lakott ingatlant birtokba vegye.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.