A Budapesti Corvinus Egyetem Szociológia és Társadalompolitika Intézetének megbízásából a Tárki által ezer ember megkérdezésével végzett felmérés szerint a határon túli magyarok megítélésében nincs különbség az iskolai végzettséget tekintve, de a többi csoport esetében az elfogadás erősebb a felsőfokú végzettségűek körében. Kutatásaik alapján az, hogy valaki élt külföldön vagy vannak külföldi barátai, pozitívan hat az összes bevándorlói csoport megítélésére.
Az emberekkel szembeni bizalomnak a határon túli magyarok megítélésében nincs hatása, de a többi csoportnál megengedőbb hozzáállást eredményez. A politikai beállítódás csak a határon túli magyarok megítélésében játszik szerepet: aki baloldalinak vallja magát, kevésbé nyitott a határon túli magyarokra, csak 60 százalékuk fogalmazott meg pozitív választ az átlagos 71 százalékkal szemben – állapították meg.
Mint írták, „minél büszkébb valaki a magyarságára, annál inkább befogadó a határon túli, hasonló kultúrájú és nyelvű magyarokkal, míg ugyanez a büszke magyarság a többi bevándorlócsoport esetében a növekvő elutasítást váltja ki”. Az Európai Unió európai integrációs alapjának támogatásával megvalósuló, Állampolgári tanácskozás a bevándorlók integrációjáról című projekt keretén belül létrejött közvélemény-kutatás fő célja a befogadó társadalom bevándorlókkal kapcsolatos hozzáállásának felmérése volt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.