Rendőrségi körökben tényként emlegetik, hogy amikor Császár a XIII. kerületi kapitányságon dolgozott, Kunt javasolta a szerveződő városőrség élére. Mire az ügy „komolyra fordult volna”, Császárt áthelyezték Csepelre, onnan az egyik nagy biztonsági céghez igyekezett beprotezsálni Kunt, sikertelenül – írja a lap. A cikkben megemlítik azt is: hivatalos rendőrségi források is megerősítették, hogy Kun autója a csepeli rendőrkapitányság előtt parkolt, amikor három nappal a kettős gyilkosság után lefoglalták.
Mint ismert, Császár a TV2 Naplójának tagadta kapcsolatát Kun Tamással. A csatornának indulatosan nyilatkozó volt csepeli kapitány állítólag a kettős gyilkosság után közvetlenül telefonon beszélt a biztonsági őrrel.
Az üggyel kapcsolatosan Németh Szilárd, a Fidesz–KDNP csepeli országgyűlési képviselője írásban tett fel kérdéseket Kovács Tamás legfőbb ügyésznek, melyeket az MNO-hoz is eljuttatott. Németh többek között arra kíváncsi, hogy miért nem hallgatták ki az MSZP-s Avarkeszi Dezsőt, Podolák Györgyöt, Tóth Mihályt, Orosz Ferencet, dr. Gulyás Gábort, Szenteczky Jánost és Császár Mihályt. Tudni szeretné, hogy vizsgálta-e a nyomozó hatóság a fenti politikusok ellentmondó sajtónyilatkozatait, és egyáltalán követi-e a nyomozó hatóság a sajtóban megjelent állításokat, vizsgálja-e azok megalapozottságát, megbízhatóságát. Azt is szeretné tudni, hogy talált-e a nyomozó hatóság olyan hangfelvételeket, amelyekre Deme Gábor és Kun Tamás többször is utaltak a médiában mint az MSZP vezetésére nézve kompromittáló anyagokra.
(Népszabadság, mti, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.