Schneller Domonkos, a Fidesz XI. kerületi képviselője csütörtökön az MTI-nek elmondta: az önkormányzat arról állapodott meg a kávéháznak otthont adó épület lakóival, hogy a kávéház megnyitásának engedélyezéséért cserébe elvégzi a homlokzat felújítását. Mint kifejtette, három ajánlat érkezett a felhívásra, közülük a „legolcsóbbat” választotta ki az önkormányzat. Ez a legolcsóbb is csaknem kétszerese annak, amennyiért a környező, szintén felújított házakat renoválták. Az önkormányzat mintegy húszmillió forintot bukott csupán azért, mert a saját cége és nem a társasház választotta ki a kivitelezőt.
„Így bánnak a közpénzekkel Újbudán” – összegezte Schneller Domonkos, hozzátéve, hogy a három ajánlat nyilvánvalóan egyeztetve volt, hiszen a legdrágább a valós ár ötszörösére adott ajánlatot, így értelemszerűen kiesett a „versenyből”. Végül tehát azt választották, amelyik „csupán” dupla árért végezte el a munkát.
Megemlítette azt is, hogy az önkormányzat pénzügyi bizottsága épp csütörtökön délelőtt ülésezett, a testület arról dönt, hogy elfogadja-e az erről a felújításról szóló beszámolót. A fideszes politikus kijelentette: joggal vetődik fel a hűtlen kezelés gyanúja, amit a Fidesz ki fog vizsgálni, „amint a szavazópolgárok októberben Újbudán is lezárják az elmúlt nyolc évet”. Hozzátette: ha törvénytelenséget észlelnek, megteszik a feljelentést az ügyben. Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum alapító szóvivője az MTI-vel közölte: feltételezhető, hogy a XI. kerületi önkormányzat szocialista, liberális vezetése megkárosította a kerületet. Az önkormányzat vezetősége által elkészített és aláírt szerződések megkövetelik, hogy a helyi patrióták a számonkérés mellett döntsenek.
Az MTI-hez eljuttatott háttéranyag szerint Molnár Gyula (MSZP) a képviselő-testület 2005. tavaszi ülésén azt ígérte, hogy abban az évben november 11-én már a Hadikban tartják a kerület napját. Később a nyitás dátuma 2009. október 22-re módosult, ezután tavaly november 11-én néhány órára – szintén a kerület napján – megnyitott, majd pedig viharos gyorsasággal be is zárt a kávéház, és azóta is zárva van.
Molnár Gyula korábban úgy nyilatkozott, hogy ha május végéig nem tud megnyílni a hely, akkor szerződést bont az érintett céggel. Schneller Domonkos azt mondta, erről egyelőre semmiféle hír nincs. A Bartók Béla úti kávéház fénykora az 1920-as években kezdődött, pezsgő irodalmi élet indult el olyan híres törzsvendégekkel, mint Karinthy Frigyes, Déry Tibor, Somlyó Zoltán, Heltai Jenő, Tóth Árpád és Kosztolányi Dezső.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.