Navracsics utalt arra, hogy csupán az elmúlt két napban kispostát, orvosi rendelőt, iskolát, templomot is avattak az ország falvaiban. Mint mondta, a falvakban ezek a létesítmények „találkozási pontokat” jelentenek, s olyan lehetőségeket, amelyek egy lakóhelyet „közösséggé varázsolhatnak”. Kiemelte, hogy Litér jelentős anyagi erőt is vállalt az iskola felújításánál az uniós támogatás mellett. A litériek fontosnak tartották, hogy az iskolájuk megújuljon és ezzel biztosítsák az iskola létét a jövőben is – mutatott rá, hozzátéve: pontosan tudták, hogy az iskola nem csak a tanároké, a diákoké, hanem mindenkié. Megjegyezte, hogy nagyon fontos volt a létesítmény akadálymentesítése is.
Litéren fontosnak tartották „azt a sokszor csak szóvirágként elmondott elvárást, hogy Magyarország valóban mindenkinek az otthona legyen” – hangsúlyozta Navracsics, hozzátéve: „olyan ország legyen, ahol mindenki számára lehetőség nyílik az emberhez méltó életre”, s a litériek ezzel példát mutattak az ország más települései számára is.
Szedlák Attila (Fidesz), a település polgármestere, országgyűlési képviselő elmondta: 95 millió forintból újították fel az iskola – a régi kastély – épületét; ebből 57 millió forintot tesz ki az állami támogatás, 38 milliót pedig az önkormányzat biztosított. A 2100 lakosú Litéren 180 gyermek jár a falu általános iskolájába.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.