Pintér Sándor a külképviselet-vezetői értekezleten kedden elmondta: noha az elmúlt években csökkent a bűncselekmények száma, a közbiztonság a választási kampány egyik legfontosabb témája volt.
Ennek egyik oka – folytatta –, hogy előzőleg a tulajdon elleni szabálysértések értékhatárát húszezer forintra emelték, s az ilyen ügyekben rendőrök helyett kriminalisztikai tapasztalattal nem rendelkező jegyzők jártak el, így a kisebb cselekmények gyakran megtorlatlanul maradtak, ami állampolgári elégedetlenséget szült. A belügyminiszter hangsúlyozta: e helyzet felszámolásáért döntöttek úgy, hogy a nyilvánvalóan anyagi motivációjú, tulajdon elleni szabálysértések elkövetőit nem pénzbírásággal, hanem elzárással büntetik; a felderítés a rendőrség feladata, míg a vonatkozó ítéleteket – a bírák túlterheltségét enyhítendő – bírósági titkárok is meghozhatják.
Évente várhatóan tízezres nagyságrendű lesz a tulajdon elleni szabálysértések miatt születő bírósági ítéletek száma – ismertette Pintér Sándor, hangsúlyozva, hogy a napokban véget érő ítélkezési szünet után körülbelül fél év szükséges, amíg a rendszer „felpörög”.
Pintér Sándor a misszióvezetői értekezleten az elmúlt időszak közbiztonságot javító döntései között említette a visszaeső bűnözők elrettentését célzó „három csapás” bevezetését, valamint a rendőrök tekintélyének helyreállításáért hozott intézkedéseket. Mint mondta, a hivatalos személyek elleni erőszakot megelőzendő a készenléti rendőrség vidéken, kisfalvas környékeken is megjelent, s ennek hatására ott 30 százalékkal csökkent a rendőrök elleni erőszakos cselekmények száma.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.