Néhány napja választotta meg elnökévé önt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. Elődje, Kerpen Gábor a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egyik legfontosabb háttérintézményének, az Oktatási Hivatalnak lett az elnöke. Sokan ebből azt szűrik le, hogy az önök szakszervezete a kormányzattal túlzottan lojális szervezet.
– A PDSZ egy pártoktól független szakszervezet, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy Kerpen Gábor lemondott tisztségéről, mielőtt a kormánytól függő szervezet vezetését elvállalta volna. Természetesen mindenkinek van politikai irányultsága, de ez a szakszervezeti munkánkban nem lehet tetten érhető.
– Az utóbbi időben a pedagógusbérek tematizálták az oktatáspolitikai közbeszédet. A legutóbbi hírek szerint igen kicsi az esély arra, hogy januárban sor kerüljön az áhított béremelésre.
– Nem tartjuk elfogadhatónak, hogy az ígért béremelés már a kormányzati ciklus kezdetén csússzon. A választások előtt a jelenlegi kormánypártok egyik fő üzenete volt a pedagógusok munkájának nagyobb anyagi és erkölcsi megbecsülése. A választások után az államtitkár egy idei gesztusértékű, majd egy azt követő nagyobb béremelésről beszélt, amely akár már jövőre bekövetkezhet. Most ott tartunk, hogy még csak keresik a jövő évi költségvetésben egy néhány százalékos, kismértékű emelés fedezetét, vagyis még annak jövő évi teljesítésére sincs garancia.
– Ismerik a kormány terveit?
– Úgy tudjuk, kétlépcsős emelést hajtanának végre 2014-ig. Az első körben egységes 25 százalékos növelésre kerülne sor, a második lépcsőben pedig differenciált béremelést terveznek. Az, hogy ebből ki milyen mértékben részesül, az egyéni teljesítménytől függne. Mi azt szeretnénk, ha a differenciált emelés átlagos mértéke is legalább 25 százalékos lenne.
A teljes interjút a keddi Magyar Nemzetben olvashatja.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.