Sorra látogatom azokat a társadalmi szegmenseket, amelyekkel a fővárosban egyáltalán nem törődtek: az egyetemi-főiskolai diáksággal, az egyetemekkel, de még a Magyar Tudományos Akadémiával sem volt a városvezetésnek húsz éven át semmi kapcsolata – nyilatkozta Tarlós István a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában.
A Fidesz–KDNP jelöltje elmondta: a hallgatói önkormányzatokkal kötnek is majd egy keretmegállapodást, hiszen Budapest fontos oktatási-kulturális központ jó néhány egyetemmel. A diákság számára jó néhány szolgáltatás biztosítható, amelyek alig kerülnek pénzébe a fővárosnak. Tarlós ilyennek mondta a köztéri internetelérhetőséget, de alkalmat kell találni egyéb hallgatói igények felmérésére is, hiszen a diákok pontosan tudják, mely busz- és villamosvonalakon szeretnének például járatsűrítést.
„Megállapodtunk abban, hogy keretmegállapodást fogunk kötni, egymás véleményét kölcsönösen kicseréljük, a főváros pedig igyekszik figyelembe venni a diákság állandóan változó igényeit” – nyilatkozta Tarlós. A várospolitikus szerint a diáksággal történt találkozása is megerősítette: a rend, a közbiztonság és a közlekedés javítása iránti igény esetükben is hangsúlyosan került szóba. „Ezek a találkozások alátámasztják azon elképzelésünket és megállapításunkat, hogy ebben van a legnagyobb deficitje a városnak” – szögezte le Tarlós.
Abban az esetben, ha ő lenne Budapest következő főpolgármestere, Tarlós a következőket jelölte meg a legsürgősebb teendőkként: a hivatali struktúra átalakítása, a politikai elvárások felől a szakmai elvárások irányába fordulás a hivatalnokok esetében, a közszolgáltató cégek struktúrájának átalakítása, továbbá a fővárosi pénzügyi leltár elkészítése. Ezt követően megtartanák első konzultációjukat a kormánnyal arról, hogy hol és mennyi támogatást tudnak adni a fővárosnak, „egy ilyen jóságinjekcióra szükség lesz a kezdet kezdetén” – szögezte le Tarlós.
(Duna TV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.