Mindenki megkapja novemberben a nyugdíj-kiegészítést

A novemberi nyugdíjjal együtt, egy összegben kapják meg a nyugdíjasok az idei nyugdíj-kiegészítést: ez átlagosan havi 500 forint, így a tizenkét hónapra járó összeg egy átlagnyugdíjas esetében átlagosan 6 ezer forint lesz. A kormányszóvivő szerdai budapesti tájékoztatóján azt is elmondta, a gyógyszerellátással kapcsolatos új jogszabály alapja lehet az a jelentés, amelyet szerdai ülésén fogadott el a kabinet. A dokumentum egyebek mellett rögzíti a jelenlegi patikaalapítási szabályok hiányosságait és a módosítás lehetséges irányait.

MNO
2010. 10. 06. 13:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy Anna kormányszóvivő a kabinet szerdai ülése után bejelentette, hogy a kormány döntött a nyugdíjak és a baleseti járadék 2010. évi egyösszegű kiegészítéséről; a cél, hogy a nyugdíjak megőrizzék a vásárlóértéküket.

Október 13-án kerül az adócsomag a parlament elé

Jövő szerdán, október 13-án kerül a kormány, majd ezt követően a parlament elé az adócsomag – közölte a kormányszóvivő szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. Nagy Anna elmondta, az adócsomagnak már folyik a közigazgatási vitája. Részleteket egyelőre nem ismertetett. Az Országgyűlés – honlapján is fellelhető – menetrendje szerint a kormány október 8-án, pénteken nyújtotta volna be a jövő évi adó- és járuléktörvények tervezetét. Az MTI kedden arról számolt be, értesülései szerint az eredeti tervekkel ellentétben nem nyújtja be a kormány pénteken a jövő évi adótörvényeket a parlamentnek.

A betegek érdekei minden más érdeket meg kell előzzenek

Nagy Anna emlékeztetett, a kabinet a kormányprogramban vállalta, hogy megállítja a gyógyszeripari liberalizációt, és újraszabályozza a gyógyszertárak alapítását, illetve működtetését. A parlament nyáron el is fogadta a patikaalapítási moratóriumot, amely szerint szeptember 1. és 2011. január 1. között nem lehet gyógyszertárat alapítani.

A cél az – folytatta a szóvivő –, hogy olyan új szabályozás készüljön, amely garantálja a lakosság biztonságos gyógyszerellátását. Az ezzel kapcsolatos törvényalkotói munkát a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kezdte meg azzal, hogy írásban arra kérte a gyógyszerpiaci szereplők teljes körét, küldjék meg a témával összefüggő javaslataikat. Összesen 21 vélemény érkezett, amelyeket a tárca összegzett.

Ennek alapján készült el az a jelentés, amely a törvényalkotás alapja lehet. A kormány szerdai ülésén megtárgyalta és el is fogadta ezt a jelentést, amely tartalmazza az elmúlt négy év tapasztalatait, azt, hogy a szabályozás milyen hiányosságokkal bírt, valamint azt is, milyen lehetséges irányai vannak a módosításnak – ismertette Nagy Anna, hozzátéve, a dokumentumot az Országgyűlés elé terjeszti majd a kormány, hogy társadalmi vita kezdődhessen a témában.

A jelentésből példaként említette azt az elvet, hogy a betegek érdekei minden más érdeket meg kell hogy előzzenek, továbbá hogy a szükségleteknek kell meghatározniuk, mi is történjék a patikaalapításkor. A jelenlegi szabályozás ugyanis többféle buktatót tartalmaz: érezhetően romlott például a vidék gyógyszerellátása, hiszen nem volt kiegyensúlyozott földrajzilag sem a patikaalapítás – tette hozzá Nagy Anna.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.