Tetszettek volna 2006-ban félteni a demokráciát – mondta el az MNO érdeklődésére Csóti György, a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője annak kapcsán, hogy Nagy Navarro Balázs, a Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezetének (TFSZ) alelnöke Tiszta Kezek Mozgalmának alapítását jelentette be december 31-én. Csóti 1998. április 29-én még mint MDF-es országgyűlési képviselő Tiszta Kezek Magyarországon elnevezéssel új mozgalmat indított a tiszta közélet megteremtéséért.
A mozgalom alapítói között szerepel a szóvivő mellett Bölcskei Gusztáv református püspök, Kiss Zsigmond bíró, Papp Lajos szívsebész, Gyulay Endre katolikus püspök, Duray Miklós határon túli magyar politikus, Makovecz Imre építész, Nemeskürthy István történész, Pungor Ernő akadémikus és Zlinszky János nyugalmazott alkotmánybíró.
Nem indítanak eljárást
Magyarországot erkölcsi válság sújtja, a korrupció mindennapossá vált, erkölcstelen és törvénytelen gazdasági összefonódások hálózzák be a társadalom szinte minden területét – fogalmazott Csóti az 1998-as választások előtt.
A mostani mozgalomról elmondta, hogy annak névhasználata miatt nem indítanak eljárást, mivel nem védték le, de ellenzi annak célkitűzéseit, mivel „nem látom veszélyben a demokráciát”. Helytelenítjük, hogy olyan nevet használnak, amit már korábban egy másik mozgalom használt – tette hozzá. Csóti szólt arról is, hogy akkor a korrupció ellen hozták létre a mozgalmat.
Az MDF akciójára is hajaztak
Zlinszky János akkori felszólalásában arról beszélt, hogy önkéntes jogkövetés nélkül nem létezhet jogállam. A polgári Magyarország akkor lesz erős, ha a „közt szolgáló intézmények, a politika és az egész nemzet összefogására alkalmas közéleti gondolkodás mentessé válik a korrupciótól” – tette hozzá Duray Miklós.
Mint arról az MNO beszámolt, az MDF 2006-os kezdeményezésének a nevével egyező mozgalmat indítottak december 31-én a Kossuth téren gyűlést tartó televíziós szakszervezeti vezetők. Dávid Ibolyáék akkor a korrupció ellen alakították volna meg a Tiszta Kezek Hivatalát, míg most a demokrácia „újjáépítésére” használnák ezt a jelszót.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.