Látogatást tesz kedd délután Irina Ivascsenkónál, a Nemzetközi Valutaalap magyarországi képviselet-vezetőjénél a Civil Összefogás Fórum elnöke, és egy nyílt levelet is átad neki, melynek tartalmát kedden nyilvánosságra hozzák – erről maga Csizmadia László CÖF-vezér beszélt a köztelevízió kedd reggeli műsorában. Amit már most tudni, a levél mottója a szervezet által eddig is gyakorolt és hangoztatott „Semmit rólunk nélkülünk!” alapelv.
„A civil társadalomnak nemcsak Magyarországon, hanem Európában is nagyon erőteljesen be kell avatkoznia a saját sorsába. Azt gondolom, hogy Ivascsenko asszonyhoz békességgel megyünk, ezt hangsúlyozzuk is a levélben; nem akarjuk berúgni az ajtót, mint az előttünk már megtörtént. Viszont azt elvárjuk, hogy komolyan vegyenek bennünket” – vélekedett Csizmadia, aki szerint a mai civil társadalom felkészült azokban a kérdésekben, amelyek ma a magyar polgárságot érintik, és érzékenyek is ezekre.
A CÖF el szeretné érni, hogy „mindenféleképpen és azonnal” tárgyalóasztalhoz ülhessen hazánk az IMF-fel, mert „lehetetlen dolog az a megalázás, ami a magyarokkal hónapok óta folyik”.
Politikai és pénzhatalom
„A tárgyalóasztalnál kell eldönteni azokat a jogi és politikai kérdéseket, amelyek még fennmaradtak, és nem lehet egymásnak üzengetni, egymásnak mutogatni. Nagyon furcsa dolog az, hogy az IMF a tavalyi évben szerződést kötött az Európai Unióval, így a pénzhatalom mellé politikai hatalom is társult, ami semmiképpen nem mutat jó jeleket az európai országok számára” – figyelmeztetett a civil vezető, hozzátéve: új elem, hogy a pénzhatalom a politikával összefonódik, ebben az esetben pedig nyugodtan beszélhetünk pénzbirodalomról is. „Amikor azt kifogásolják, hogy azt mondjuk, »Magyarország nem lesz gyarmat«, akkor mi nem különböző nagyhatalmak leigázására gondolunk, hanem pontosan erre a pénzbirodalomra, ami ebben a pillanatban összeállt. Tehát igenis ezt mondjuk: nem leszünk gyarmat” – fejtegette Csizmadia.
„Annál is inkább, mert kettős mérce uralkodik ma az EU-ban – folytatja. – Láthatjuk, hogy sokkal nagyobb országok, nem sorolva a déli országokat, nagyobb bajban vannak, míg Magyarország saját magát akarja kihúzni a bajból a hajánál fogva. Nem kívánunk más országok kárára gazdagodni, hát hagyni kéne, hogy elinduljunk. Meg kell szerinte állapodni a hitel konstrukciójáról, s akkor már lesz egy biztos pont a spekulációs folyamatok ellen.”
Az IMF, mint ismert, többször jelezte, hogy azonnal tárgyalóasztalhoz ül a magyar kormány delegációjával, amint kigyullad a zöld lámpa Brüsszelben. Ezzel kapcsolatban Csizmadia emlékeztetett, már Brüsszelbe is írtak nyílt levelet. „Másik oldalról úgy gondoljuk, hogy ahogy Benedek pápa is mondta húsvéti üzenetében, Európának össze kell fognia.”
Csizmadia rámutatott: nagyon rossz konstrukció az, amikor az EU vezetése nem veszi észre, hogy felelős kormányzást kellene folytatnia, nem azt folytat, az ő szeme láttára történt az, ami az elmúlt nyolc évben Európában történt. „A csőd szélére az ő szemük láttára, hogy mást ne mondjak, az ő közreműködésükkel jutottunk. Ezen a polgároknak közvetlen beavatkozással kell változtatniuk.”
A civilek támogatnának egy olyan, biztonságot adó IMF-hitelt, amely „az ablakba kerül”, de az a hitel, amelyről úgy gondolkodik az IMF vagy az unió, hogy magas kamattal tudja megfűszerezni, „az nem biztos, hogy kell nekünk” – adott hangot véleményének a CÖF elnöke, aki szerint fontos, hogy a civil társadalom ezzel a szabadságjoggal éljen, „hogy ne ránk erőszakolják a hitelfeltételeket, hanem egy becsületes tárgyalásban úgy egyezzünk meg, hogy mind a két fél jól járjon”.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.