A volt politikus közölte, hogy a bűncselekményt nem követte el, nem tartja magát bűnösnek. Hagyó Miklós ezután – kijelentetve, hogy kérdésekre nem válaszol a tárgyalás e szakaszában – elkezdte felolvasni írásos vallomását. A vádirat szerint az általa vezetett bűnszervezet 2007 januárjától 2008 augusztusáig 1,49 milliárd forintot meghaladó vagyoni kárt okozott a BKV-nak.
Méltatta magát
Csaknem harmadik órája olvassa fel száz oldalas vallomását a Kecskeméti Törvényszéken Hagyó Mikós – jelentette 12 órakor a helyszínről a Hír Televízió tudósítója. A volt főpolgármester-helyettes a dosszié tartalmának ismertetésekor több alkalommal is méltatta magát, azt mondta, az ő nevéhez köthető több nagy sikerű beruházás Budapesten. Hagyó többször megismételte: nem bűnös, tisztsége betöltésekor volt az egyik legalacsonyabb a BKV adósságállománya.
Ismert, a Központi Nyomozó Főügyészség folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt vádolta meg Hagyó Miklóst és társait.
A Fővárosi Törvényszék elnöke nyolc, a Fővárosi Ítélőtábla elnöke egy kiemelt üggyel kapcsolatban indítványozta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökének másik, azonos hatáskörű bíróság kijelölését a törvényszék és a tábla rendkívüli és aránytalan munkaterhei miatt, az ügyek időszerű elbírálása érdekében.
A Hagyó-ügy – az MNO cikkei a témában
• „Nokia-dobozban adtam át a pénzt Hagyónak” – interjú Balogh Zsolttal
• Hagyó felemelkedése és bukása
• „És Demszky Gábornak is voltak elképesztő kérései” – interjú Antal Attilával
• „Nyakó és felesége buszokat kért kölcsön” – beszélgetés Regőczi Miklóssal
• „Halálfélelmem van tőled, Miklós” – mondta a rendőrségi jegyzőkönyv szerint Balogh Zsolt
Hátrányos döntések köthetők Hagyóékhoz
A vád szerint egyébként Hagyó Miklós L. Ottóval, a főpolgármester-helyettesi kabinet kommunikációs tanácsadójával és H. Évával, a BKV Zrt.-hez tartozó DBR Metro sajtóreferensével – saját vagy ismeretségi körük anyagi és gazdasági érdekeinek jogtalan előmozdítása érdekében – 2007 és 2009 között a BKV-vezetőknek olyan utasításokat adott, döntéseiket pedig oly módon befolyásolta, hogy a BKV számára hátrányos döntéseket hozzanak, ilyen szerződéseket kössenek.
A volt szocialista főpolgármester-helyettest az országgyűlési választások után nem sokkal, 2010. május 17-én helyezték előzetes letartóztatásba, majd 2011 februárjától júniusáig házi őrizetben volt, azóta pedig szabadlábon védekezhet.
Mint ismert, Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró a nyári ítélkezési szünet előtt két tárgyalási napot tartott. Június 13-án a vádat ismertette a vádhatóság, a július 13-i tárgyaláson Sz.-né Sz. Eleonóra tizennegyedrendű vádlott, a BKV Zrt. korábbi humánpolitikai igazgatójának kihallgatása zajlott.
Tudjon meg többet a Hagyó Miklós és társai elleni vádakról és az ügy hátteréről!