A bíróság áprilisra és májusra idézte be Juhász Ferencet és Fapál Lászlót. Fapál a vád szerint felbujtóként működött közre a hűtlen kezelésben. A volt közigazgatási államtitkár ugyanis 2006-ban azt kérte Juhász Ferenc akkori honvédelmi minisztertől, adjon neki engedélyt egy szolgálati luxuslakás megvásárlására.
A csaknem százötven négyzetméter alapterületű ingatlanért 2005-ben 65 millió forintot fizetett ki a honvédelmi tárca, vagyis az adófizetők pénzéből. A nyugállományú ezredesnek viszont egy évvel ezután mindössze 22 milliót kellett kifizetnie a tágas zuglói otthonért. Fapál Lászlót ehhez fel kellett menteni azon jogszabályi tilalom alól, hogy hivatásos katonaként többször is szolgálati lakást kapjon. Az egykori államtitkár ugyanis a vád szerint korábban már kétszer is hozzájuthatott ilyen állami ingatlanhoz.
Juhásznak engedélyt kellett adnia arra, hogy a zuglói lakást elidegenítésre jelöljék ki egy évvel a vásárlás után, miközben erre a vádhatóság álláspontja szerint alapesetben csak a vagyonkezelésbe kerüléstől számított 15 év után lett volna lehetőség. A vád szerint egy kormányrendelet alapján ráadásul az egész ügylet teljesen szabálytalan lehetett, hiszen az államtitkárnak a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszternek kellett volna bejelentenie a lakásigényét. Juhásznak pedig jogszabályokat kellett megszegnie, amikor egyedi döntéseket hozott.