Gyurcsány bejelentette: nem válik nővé, majd csúnyán kifakadt

Államfői főhajtás a Vajdaságban, döntés a földtörvényről, folytatódó rezsicsökkentés. Az Európai Unió továbbra is rajtunk tartja a szemét, Gyurcsány Ferenc egyre nehezebben viseli az ellenzéki tétovázást. Az MNO heti összefoglalója.

PR
2013. 06. 30. 3:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hétfőtől 10 százalékkal olcsóbb lesz a propán-bután (PB) gáz, valamint feleződik a kéményseprő-ipari közszolgáltatási díj. A lakossági földgáz és a villamos energia árának 10 százalékos csökkentéséről májusban döntött a parlament, ez a törvény május 11-től hatályos. A PB-gáz árának 10 százalékos csökkentése viszont csak július 1-jén lép életbe. A rezsicsökkentés azonban ezzel nem ér véget. Októberben újabb tízszázalékos gáz- és villamosenergiaár-csökkentés lesz Magyarországon – jelentette be Orbán Viktor pénteken Brüsszelben az EU-csúcstalálkozó utáni sajtótájékoztatóján.

A kormányfő közölte azt is: Magyarország számára elfogadható az Európai Bizottságnak az a javaslata, hogy a kereskedelmi elektronikus médiában is lehessen politikai kampányhirdetést közölni. A kormány azonban nem fogadja el a rezsicsökkentés leállítására és a bankok terheinek enyhítésére irányuló ajánlást, továbbá ragaszkodik ahhoz, hogy adórendszerét minden ország saját maga határozza meg. Csütörtökön egyébként több adóügyi módosítást is megszavazott a parlament. A többi között emelkedik a tranzakcióilleték mértéke, és mintegy 75 milliárd forintos egyszeri befizetésre kötelezték a bankokat.

Orbán Brüsszelbe érkezésekor a devizahitel-nyújtás korlátozásának módja miatt indult kötelezettségszegési eljárásról is szót ejtett, úgy fogalmazva: „majd megoldjuk másképp”. Az Európai Bizottság szerdán indított kötelezettségszegési eljárást hazánk ellen a devizahitel-nyújtás korlátozása miatt. Giró-Szász András kormányszóvivő a kormány nevében úgy reagált: ha a Gyurcsány- és Bajnai-kormány idején is megnehezítették volna vagy legalábbis feltételekhez kötik a devizahitelek felvételét, akkor ma nem lenne sok százezer ember kiszolgáltatva.

Kedden az Európa Tanács (ET) úgy döntött: nem indít hivatalos megfigyelési (monitoring-) eljárást hazánk ellen. Helyette szoros figyelemmel kísérik a magyarországi jogalkotást és – időhatár nélkül – kilátásba helyezik a Magyarországnak tett javaslatok megvalósulásának áttekintését. A Külügyminisztérium szerint óriási diplomáciai siker született a döntéssel. Az ET ülésén részt vevő fideszes Gulyás Gergely a Magyar Nemzetnek azt hangsúlyozta: ez győzelem az országnak. Július 2-án azonban vitanapot tartanak az Európai Parlament igazságügyi kérdésekkel foglalkozó szakbizottsága (LIBE) által már elfogadott, hazánkat elítélő Tavares-jelentésről az Európai Parlamentben, melyen Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz.

Az unió által sokat cincált alaptörvény eközben hatalmas nemzetközi támogatást élvez. Mint arról a miniszterelnök sajtófőnöke hétfőn tájékoztatott: világszerte 50 országból 66 civil szervezet írta alá eddig azt a nyilatkozatot, amely határozottan kiáll a magyar alaptörvényben megfogalmazott értékek – különösen a család és a férfi-nő házasság intézménye – mellett, és amelyet a kezdeményezést szervező spanyol Profesionales Por la Ética szervezet eljuttatott Orbánnak.

A Magyar Nemzet a héten arról értesült, hogy másfél-kétszeresére nőhet a szociálpolitikai támogatás, így annak összege elérheti az 5,6 millió forintot is. A demográfiai csomag szerint a többgyermekes anyák foglalkoztatását a járulékmentesség idejének kiterjesztésével is támogatnák. A csomag része lenne továbbá a kedvezményekre jogosító nagycsaládos igazolvány bevezetése.

A köztársasági elnök pénteken döntést hozott a földtörvénnyel kapcsolatban is. Áder János aláírta a múlt héten elfogadott új földtörvényt. A köztársasági elnök – mint írta – alapos és mélyreható alkotmányos vizsgálatnak vetette alá a törvényt, és megállapította, hogy a földtörvény alkotmányossága sem tartalmi, sem formai szempontból nem vonható kétségbe, így kihirdetésének nincs alkotmányos akadálya.

Szerdán együtt hajtott fejet a második világháború alatt és után a délvidéki Csúrogon kivégzett ártatlan magyar és szerb áldozatok emléke előtt Áder János magyar és Tomislav Nicolic szerb köztársasági elnök. A szerb kormány soron következő ülésén helyezi hatályon kívül a kollektív háborús bűnösséget kimondó második világháborús határozatot, amely egyes délvidéki magyar települések lakóira is vonatkozott, míg Áder a szerbiai parlamentben szerdán kért bocsánatot azokért a bűnökért, amelyeket a második világháború során magyarok követtek el ártatlan szerbek ellen.

Június 22-én ugyan megegyezés született arról, hogy a következő hetekben programegyeztetéseket folytat az MSZP és az Együtt–PM-szövetség, ezután tárgyal közös jelöltekről, listáról, stratégiáról és a miniszterelnök-jelölt személyéről, de a héten tovább folytatódtak az ellentmondásos megnyilatkozások a felek részéről. Mesterházy Attila egy csütörtöki konferencia alkalmával a következőket mondta: ha őszig nincsen együttműködési megállapodás, akkor egyedül lendülnek harcba. Ezt Bajnai híve, Szabó Tímea nem hagyhatta szó nélkül: blogbejegyzésében írt arról, hogy nem ért egyet Mesterházyval.

Bajnai a napokban Erdélyben tett látogatást, ahova szavai szerint tájékozódni, ismerkedni ment. Kolozsváron együtt ebédelt Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével, és beszámolt arról is, hogy még idén ismét ellátogat majd Erdélybe. Közben hazugságon kapták Bajnaiékat: az Együtt–PM múlt héten még azt állította, hogy a Bajnai család egyetlen tagjának sem volt a magyar állammal üzleti kapcsolata. A Heti Válasz csütörtöki számában arról írt, hogy a volt kormányfő útját éppen a pártállam cégeivel közösen üzletelő, a rendszerváltást a maga javára fordító édesapa, Bajnai György taposta ki.

Gyurcsány Ferencről a héten az is kiderült, nem operáltatná magát nővé. A Demokratikus Koalíció elnöke azokra a meg nem erősített hírekre reagált, amelyek szerint neki nem, csak pártjának jutna szerep a formálódó ellenzéki összefogásban. Közölte: egy párt politikáját annak elnöke testesíti meg, ezért egy politikai erő nem engedheti meg, hogy ne az elnöke képviselje programját a törvényhozásban. Mint mondta, nincs olyan indítvány, amelyet ne fontolna meg, kivéve, hogy operáltassa magát nővé. Gyurcsány később az ATV-ben fakadt ki Bajnai Gordonékra: – Baj van, csávókáim? Na gyertek, üljetek le! Mondjátok meg, mi a probléma! – fogalmazott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.