A Balla Irma-ügyön dolgozik az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) új szervezeti egysége, a bűnügyi főigazgatóságon idén januárban életre hívott kiemelt életellenes ügyeket felderítő főosztály, amely életellenes bűncselekményekben, valamint gyanús eltűnések miatt folytat büntetőeljárásokat. A Magyar Nemzet kérdésére, hogy milyen okból kezdtek nyomozni ismét a Balla Irma-ügyben, az ORFK kommunikációs szolgálata azt felelte, céljuk az ismeretlen elkövető felkutatása.
A lap információi szerint a nyomozók elkérték a korábban lefoglalt, majd a bíróság által a hozzátartozóknak kiadott bűnjeleket, mert indoklásuk szerint „a nyomozás keretében szükséges és indokolt a lefoglalt tárgyak ismételt áttekintése”. Úgy tudják, a nyomozók azzal kérték el a családtól a bűnjeleket, hogy Budapesten is meg akarják vizsgálni, nem siklott-e át nyomokon a korábbi vizsgálat. Az ORFK érdeklődésükre leszögezte: az ügyben egyelőre nincs új gyanúsított.
Magyar György, a gyilkossággal korábban vádolt, majd idén felmentett Schönstein Sándor védője arról tájékoztatta lapunkat, hogy ügyfele pert kezdeményez az állam ellen, amiért ártatlanul két évet előzetes letartóztatásban töltött. A kártalanítási pert a börtönben megromlott egészségi és pszichés állapota miatt indítja Magyar György védence, az ügyvéd azonban előtte peren kívüli egyezségi javaslatot küld az igazságügyi tárcának.
Balla Irmát 2007 húsvétján gyilkolták meg. A rendőrség egy évvel később letartóztatta a politikusnő fiát, s a férfi ellen később vádat is emeltek. Az elsőfokú tárgyalás során kihallgatták azokat a munkásokat, akik a gyilkosság idején a szomszédban dolgoztak. Egyikük, D. Lajos bevallotta: ő oltotta ki Balla Irma életét. Vallomásában részletezte a sértett otthonának beosztását, leírta a helyiségek berendezését, Balla telefonjának márkáját, honnan vette el a gyilkos fegyvert, és az emberölést követően hogyan zárta be a lakást.
A teljes cikket a pénteki Magyar Nemzetben olvashatja.