Mint írták, a társaság közleményében megerősítette, hogy a Budapest Kupa teljesítménytúra mozgalommal kapcsolatban „sem a tőle független teljesítménytúra-szervezőket, sem az egyes teljesítménytúra- rendezvényeket nem támogatja anyagilag és nem is támogatta”.
Ennek alapján – olvasható a Főpolgármesteri Hivatal közleményében – „a fővárosi önkormányzat a Börzsöny akciócsoportot sem anyagilag, sem más formában nem támogatja és nem is támogatta, tehát Schmuck Andor nem mondott igazat az ATV Egyenes beszéd című műsorában”.
A Magyar Természetjáró Szövetség szintén reagált az őket ért vádakra. Mint írták, visszautasítanak minden olyan állítást, amely a szövetséget a Kitörés 60 teljesítménytúra szervezésével, annak értékrendjével bármilyen módon kapcsolatba hozza. A szövetség nincs semmilyen kapcsolatban a Kitörés 60 teljesítménytúrát szervezőkkel, a szövetség azt eseménynaptárjában, kiadványaiban, honlapján sosem szerepeltette. A Magyar Természetjáró Szövetség alapszabályában elhatárolódik politikai jellegű rendezvényektől, értékrendje ellentétes bármely diktatúra szélsőségével, életellenes eszméivel – tették hozzá.
Schmuck Andor szerdán azt mondta a műsorban, hogy a Kitörés túra a Magyar Természetbarát Szövetség hivatalos túrája, a főváros által kiírt Budapest Kupa része, tehát a főváros támogatja és az eseménynaptárban is szerepel.
A Szocdemek csütörtökön közös tiltakozásra hívták a „demokratikus értékek iránt elkötelezett politikai erők képviselőit” a február 8-ára meghirdetett úgynevezett Kitörés túra ellen. Közleményükben – Schmuck Andor pártelnök szavait idézve – azt írták: az eseményről készített „tavalyi fényképek egyértelműen bizonyítják, hogy ez a túra nem más, mint a szélsőjobb újabb, egyre kevésbé eltitkolt provokációja, nem természetbarát, hanem nácibarát fővárosi esemény”. Követelték, hogy az eseményt töröljék a főváros által támogatott és hirdetett rendezvények közül, továbbá hogy a főpolgármester indítson vizsgálatot.
A Főpolgármesteri Hivatal erre reagálva azt közölte, hogy Tarlós István főpolgármester felülvizsgáltatja a Fővárosi Önkormányzat által nyújtott, szabadidős programokat támogató pályázatokat, és vizsgálatot indít a Városházán is. Ezen felül azt is megvizsgálják, hogy miként használhatják Budapest érvénytelen logóját. A most folyó költségvetési egyeztetések során pedig azt is mérlegelik, hogy ez a társaság „a jövőben bármire is kaphat-e fővárosi támogatást” – írta a Főpolgármesteri Hivatal közleményében.