Öt kérdésre várják Mesterházytól a választ

Itt az idő, hogy a pártelnök 55 nap után végre válaszoljon, mit tudott Simon Gábor eltitkolt bankszámláiról – közölte a Fidesz szóvivője.

VZ
2014. 03. 31. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője hétfői sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a szocialisták „ki sem látszanak a bűntényekből”. Vajon Mesterházy Attila még mindig úgy gondolja, hogy elmenekülhet a felelősség elől? – firtatta. A Fidesz választ vár arra, hogy a szocialista pártelnök mit tud ezekről a százmilliókról, tudott-e róla, hogy nemcsak egy számla van, hanem több, kinek a pénze ez valójában, s még hány szocialista politikusnak vannak titkos bankszámlái.

A szóvivő szerint Mesterházy Attilának ideje színt vallani a közvélemény és a nemzetbiztonsági bizottság előtt, amely csütörtökön ülésezik. Mint fogalmazott, a „szocialista bűnregény” 55. napja tart, s ahogy telik az idő, egyre több a bűncselekmény. A Magyar Nemzetre hivatkozva azt mondta: egymás után nőnek ki a földből a titkos szocialista bankszámlák, amelyeken újabb százmilliókra bukkannak a nyomozó hatóságok.

Selmeczi Gabriella kifejtette: öt titkos számláról hallani, Simon Gábor, Mesterházy Attila volt helyettese négyet Ausztriában, egyet Magyarországon nyitott,a  pénzmozgás pedig meghaladhatta az egymilliárd forintot. Hozzátette: a volt MSZP-s elnökhelyettes százmilliókat mozgatott Grazban, Zürichben, Bécsben, Salzburgban és Budapesten. Szavai szerint az osztrák számlákon több százezer euró és dollár ki- és befizetések voltak, esetenként készpénzben is. A legintenzívebb pénzmozgások 2008 és 2010 között, a szocialisták kormányzása idején voltak – mutatott rá.

Bankhaus Krentschker (Graz): A számlán több százezer eurós be- és kifizetések történtek.

UBS AG Bank (Zürich): A számla egyenlege 2011. március 30-án 347 068 euró volt.

Bankhaus Spängler (Salzburg): A számlán nagy összegű  tranzakciókat hajtottak végre. Az egyenleg 2011. április 4-én 762 346 euró volt.


Volksbank (Bécs): 2008. január 28-án és 2009. április 10-én 575 000 eurót és 162 954 dollárt helyeztek el. A betétszámla egyenlege 2013. október 16-án 770 000 eurót mutatott.

Magnet Bank (Budapest): Gabriel Derdák nevére kiállított bissau-guineai útlevél segítségével 75 millió forintnak megfelelő devizát helyeztek el.

 

A szocialista politikus bankszámláiról bővebben ide kattintva olvashat.

Az MSZP bukott elnökhelyettesének már öt eltitkolt bankszámlára kellene magyarázatot adnia, melyeken százmilliós összegek voltak felhalmozva – írta a hétfői Magyar Nemzet.

A Simon-ügyben végrehajtott házkutatások és banki információk beszerzése során a pénzügyi és nyomozó hatóságok olyan pénzintézeti dokumentumokat és tárgyi bizonyítékokat foglaltak le, amelyek révén több újabb, Simon Gáborhoz tartozó bankszámlát tudtak azonosítani.

Simonnak a Volksbank és a Magnet Bank mellett a salzburgi Bankhaus Spänglernél, a grazi Bankhaus Krentschkernél és a zürichi UBS AG Banknál is voltak számlái, amelyeken nagy összegű, esetenként akár az egymillió eurót is elérő készpénzes be- és kifizetéseket bonyolított le.

Selmeczi Gabriella szerint Mesterházy Attilának ideje színt vallani a közvélemény és a nemzetbiztonsági bizottság előtt, amely csütörtökön ülésezik.

Az Országgyűlés mentelmi bizottsága lezárta a maga részéről a Simon-ügyet, elfogadta az azzal kapcsolatos jelentést – jelentette be a bizottság KDNP-s elnöke a testület zárt ülése után hétfőn Budapesten újságíróknak.

Rubovszky György részletekbe nem bocsátkozott, mondván, a dokumentum akkor lesz nyilvános, ha azt elküldte az Országgyűlés elnökének, aki nyilvánosságra hozza majd. Kérdésre válaszolva közölte, a jelentésben összegezték a bizottság által elvégzett munkát és megtették javaslataikat. Megismételte, találtak arra módot, hogy Simon Gábor volt szocialista országgyűlési képviselővel visszafizettessék a számára képviselősége alatt kifizetett juttatásokat.

Mint mondta, a bizottságot a vizsgálattal megbízó országgyűlési határozatban feltett kérdéseket megválaszolták. Rubovszky György elmondta, a jelentésről az Országgyűlés dönt, annak elfogadásához kétharmados többség kell, de azt nem tudja megjósolni, hogy a következő parlamentben lesz-e egyetlen erőnek is ekkora többsége. Véleménye szerint a jelentés miatt nem fogják összehívni a jelenlegi Országgyűlést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.