Bárándy Gergely szerint a jelenlegi kormány kudarca, hogy London a második legnagyobb magyar város. A magyarok többsége a puszta megélhetés miatt megy külföldre dolgozni takarítónak, mosogatónak, segédmunkásnak, és ez nem perspektíva – mondta.
Gulyás Gergely ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy a 360-370 ezer külföldön dolgozó magyar csaknem fele még a Bajnai-kormány végén ment ki, egyébként ez egy általános közép-európai probléma, a lengyeleknél, vagy a balti államokban még rosszabb a helyzet, a cseheknél pedig hasonló, mint Magyarországon.
Az önmagában nem hátrány, hogy valaki külföldön is vállalhat munkát, az unió számos országában pedig lényegesen magasabb az életszínvonal, a 3000 eurós nyugat-európai átlagbérekkel még sokáig nem lesz versenyképes a hazai 800-900 eurós átlagfizetés. A feladat az, hogy az állam tisztességes megélhetést garantáljon a hazai munkaerőpiacon – fűzte hozzá a fideszes politikus.
A politikai karrierlehetőségekről szólva mindkét, a fiatalabb generációhoz tartozó politikus egyetértett abban: szerencsésebb, ha egy fiatal előbb valamilyen területen elmélyíti szaktudását, és azután vág bele a politikusi hivatásba.
Bárándy Gergely elmondta: pártjában ifjúsági kvóta van, a vezető testületek tagjainak legalább 20 százaléka 35 évesnél fiatalabb, ő maga is ennek köszönhetően került be a párt vezetésébe.
Gulyás Gergely szerint hiányoznak az igényes közéleti viták, és baj, ha az ifjúsági szervezetekben a hatalmi technikák kerülnek előtérbe.
Bárándy szerint szükség van olyan mechanizmusokra, amelyek a személyi változásokat elősegítik, ugyanakkor stabilitásra is szükség van a politikai életben. „Nem lehet nyeretlen kétévesekkel feltölteni a struktúrát\" – jegyezte meg az ellenzéki képviselő.
Gulyás Gergely egy felvetésre reagálva hangsúlyozta: nem igaz, hogy Orbán Viktor egyedül vezeti a pártot, az elnökségben kemény viták vannak.
Bárándy Gergely szerint a baloldalon inkább elfogadott a testületi, dilemmázó vezetés, ugyanakkor az MSZP jelenlegi vezetője, Mesterházy Attila össze tudja fogni a pártot. Ez a párt nem volt ennyire egységes, egy irányba haladó, mint most – tette hozzá a baloldali politikus, aki kijelentette, nem hisz a centrális erőtérben és nem szeretne angolszász típusú kétpártrendszert sem.