Az MSZP, az Együtt–PM és a DK közös főpolgármester-jelöltje erről hétfőn, a VII. kerületben, az egykori Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium épülete előtt beszélt újságíróknak. Az iskolát 2011-ben zárta be a kerület vezetése.
Falus Ferenc arról is beszámolt, hogy programját pénteken fogja ismertetni, „ha az időjárás is engedi”. Közölte azt is: már rendelkezik a főpolgármester-jelöltséghez szükséges ötezer ajánlással, de még tovább gyűjti őket, mert szeretné megismerni támogatóit.
Falus múlt héten leginkább jeges vizes videója miatt került be a hírekbe. Ezzel kapcsolatban Tóbiás József hétfőn úgy nyilatkozott, hogy meglepte az akció, és reméli, az ötletadó már nem dolgozik a stábban.
Nem sértette meg a kampányolás szabályait a baloldal polgármester-jelöltje és főpolgármester-jelöltje, amikor Csepelen egy egészségügyi szolgáltató épületében kampányoltak – állapította meg a Fővárosi Választási Bizottság hétfői ülésén.
A másodfokon eljáró testület ezzel megváltoztatta az elsőfokon eljáró helyi választási bizottság ezzel ellentétes határozatát. Az FVB a Demokratikus Koalíció fellebbezése nyomán foglalkozott az üggyel. Az FVB döntése ellen a Fővárosi Törvényszékhez lehet jogorvoslattal fordulni.
Ismert, Falus múlt csütörtökön találkozott Tóbiás Józseffel, az MSZP elnökével, természetesen nem a sajtó nyilvánossága előtt. Az üzenetét ugyanakkor még nem árulta el, mert mint mondta, egyeztetniük kell róla. Viszont akkor még erre a hétre ígérte a programismertetést.
Hétfői sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a jelenlegi kormányzat nem törődik sem az elvégzett beruházásokkal, sem azzal, hogy melyik iskolában jó az oktatási rendszer. „Azzal törődik, hogy bezárja azt, ami nem tőle függ, amit nem ő csinál, ami jól működik, amit nem tud befolyásolni” – tette hozzá. Úgy folytatta: segíteni kívánja a pedagógusok munkáját és azt is, hogy a diákok képességei közti különbségeket ellensúlyozni tudják. Azt is ellenőrizni fogja, hogy az iskolák támogatására rendelkezésre álló fővárosi források megfelelően hasznosulnak-e – hangsúlyozta.
Szokol András, aki az iskola utolsó hat évében vezette a szülői munkaközösséget, azt sérelmezte, hogy a kerület jelenlegi vezetése egyik napról a másikra zárta be az intézményt, miután több száz millió forintból felújították.
A Rottenbiller utcai iskola bezárásáról szóló döntést 2011-ben a csökkenő tanulói létszámmal indokolta a kerület vezetése. A döntés nyomán a kerületben lévő öt önálló oktatási intézményt úgy szervezték át, hogy négy épületben három iskola folytatta működését.