Elképzelhető, hogy a jövőben az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága is foglalkozni fog azzal, hogy – miként arról lapunk beszámolt – a katonai titkosszolgálatok közreműködésével alapították 1994-ben a hírhedt olajoscéget, az Energol Rt.-t. Szombaton megírtuk, hogy információink szerint az azóta már elhunyt Stefán Géza, aki a Horn-kormány megalakulása után a Katonai Biztonsági Hivatal főigazgatója volt, jelentéseket kért a bűnözőkből, illetve titkosszolgálati emberekből verbuvált társaság tevékenységéről. Vagyis a katonai titkosszolgálat szoros ellenőrzés alá vonta az olajkereskedelemmel foglalkozó Energolt.
Úgy tudjuk, dokumentumok vannak arról, hogy ebben az időszakban az olajbűnözésben is főszerephez jutó céget felhasználva hogyan játszották ki a Szerbiával szemben fennálló ENSZ-embargót. Megírtuk azt is, az ügy külön érdekessége, hogy az Energol pénztárkulcsa Vankó Krisztinánál, Kuncze Gábor akkori belügyminiszter unokahúgánál volt. A különös esetek sorát csak gyarapítja, hogy a Gyurcsány-birodalom zászlóshajójának számító Altus Rt. közreműködésével alapított Fortus cég tulajdonosaként felbukkanó offshore szervezet alapító okirata az olajmaffiát irányító Energol Rt. egyik vezetőjének a feleségénél tartott házkutatáskor került elő.
Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s elnöke megkeresésünkre azt mondta, hogy a cikkünkben megjelentek közül egyedül a katonai titkosszolgálatok esetleges közreműködése tartozhat a testületük hatáskörébe, és a későbbiekben – ha kezdeményezés érkezik – foglalkoznak is majd a témával. A következő két hétben azonban az önkormányzati választási kampány miatt az Országgyűlés nem ülésezik, így a bizottságot sem fogja emiatt összehívni. Ráadásul – fűzte hozzá – szeretné elkerülni, hogy a kampányidőszakban olyan témával foglalkozzanak, amelynek pártpolitikai vonatkozásai is lehetnek.