A kancelláriaminiszter, a térség országgyűlési képviselője a felújított Szent István Egyházi Általános Iskola és Gimnázium átadó ünnepségén a kormány nevében arra biztatta a történelmi egyházakat, hogy még több társadalmi missziót, közösségszervező és közösségépítő munkát vállaljanak. Az ország jövője a tudás mellett azon múlik, „képesek leszünk-e összetartó közösséggé válni” – hangsúlyozta.
Lázár János kifejtette, a versenyképes tudás a 21. században hit és elkötelezettség nélkül nem sokat ér, a modern oktatás nevelés is egyben. A hatéves korában az oktatási rendszerbe bekerülő gyermek számára a tárgyi tudás és a lelki támogatás egyaránt fontos – tette hozzá. A kabinet amikor a hazai és az európai adófizetők pénzét osztja, különös figyelemmel lesz arra, hogy nem elég önmagában csak tudást biztosítani, értéket is kell teremteni, az értékteremtő tudás és a szeretetközösség létrehozása különleges támogatásban részesül majd – fogalmazott a politikus.
Kiss-Rigó László szeged–csanádi megyés püspök hangsúlyozta, aki fát ültet, iskolát és templomot épít, a jövőnek dolgozik. Az egyházmegye hamarosan ezeréves fennállását ünnepli, első püspöke, Szent Gellért a tanárok, tanítók és pedagógusok védőszentje. „Ezért is öröm volt, hogy az egyházmegye, ha ideiglenesen is, a csaknem háromszáz éves makói katolikus oktatási intézmény fenntartója lehetett, és bár átadta az iskolát a Boldogasszony Iskolanővéreknek, erkölcsileg és anyagilag továbbra is segíti működését” – mondta a püspök.
Az uniós támogatással megvalósított beruházás során az iskola régi épületszárnyának udvar felőli része és az új épületszárny teljes egészében hőszigetelt külsőt, korszerű nyílászárókat kapott, megújult a fűtésrendszer. Az új épület tetőzetén elhelyezett csaknem száz napelem az intézmény villamosenergia-fogyasztásának jelentős részét fedezni fogja.