Törvényt módosítana a PDSZ, levelet küldtek Balognak

Az iskolatitkárok bérrendezését és az igazgatóválasztási szabályok módosítását sürgeti a PDSZ.

Csókás Adrienn
2014. 10. 02. 13:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Levélben fordul az emberi erőforrások miniszteréhez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), hogy kezdeményezze a köznevelési törvény módosítását. Mendrey László, az érdekképviselet elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: egyebek mellett újra kell gondolni az igazgatók kinevezésére vonatkozó szabályokat és a Nemzeti Pedagógus Kar szerepét.

– Meg kell fontolni, hogy biztosan szükség van-e kötelező kari tagságra, hiszen a küldöttválasztási adatokból egyértelműen látszik, hogy a kollégák nem aktívak, nem akarnak részt venni a testület munkájában. Több megyében, sőt még a fővárosban sincs elég jelölt, akit meg lehetne választani – magyarázta Mendrey, hozzátéve: aggályosnak tartja a szakképzés tervezett átalakítását is. – A szakképző iskolákat a Nemzetgazdasági Minisztérium alá terelik, a vonatkozó kormányrendelet-tervezetből pedig az olvasható ki, hogy megszűnnek az érettségit adó magán és alapítványi szakközépiskolák, emellett a 16 év fölöttiek szakmaszerzési esélyei minimálisak lesznek – állapította meg.

A PDSZ-elnök szerint égető probléma az oktató-nevelő munkát segítő iskolai alkalmazottak (például iskolatitkárok, pedagógiai asszisztensek) bérrendezése, akik mindössze nettó 80-100 ezer forint körül keresnek havonta, holott az ő munkájuk nélkül „napok alatt működésképtelenné válnának az iskolák”. Mendrey közölte: az átalakításokat sürgető, párbeszédre hívó levelet Balog Zoltán miniszteren kívül a parlamenti pártok vezetőinek is eljuttatják, és a szervezet honlapján is közzéteszik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.