Az ülésre a Belügyminisztérium, a rendőrség, illetve a titkosszolgálatok képviselőit is meghívták.
Csütörtökön kerestük a Fidesz-frakciót, hogy elmennek-e az ülésre, de választ nem kaptunk, majd péntek reggel Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke közleményt adott ki, amelyben azt írta, hogy a Fidesz–KDNP-frakció képviselői „nem vesznek részt az ellenzék által kierőszakolt hecckampányban, ezért nem mennek el a kormánypárti politikusokkal való egyeztetés nélküli, sebtében összerántott nemzetbiztonsági bizottsági ülésre”, amelyet a szocialista Molnár Zsolt kezdeményezett.
Hozzáteszi: sem az ülés napirendje, amelyet egy maffialeszámolásban játszott szerepéért jogerősen tizenöt évre elítélt bűnöző valótlan állításai, valamint minden alapot nélkülöző sajtóértesülések képeznek; sem összehívásának módja nem teszi lehetővé, hogy a Fidesz–KDNP képviselői bármilyen érdemi vitát folytassanak a bizottságban. Molnár Zsolt bizottsági elnök egyeztetés nélküli sietségének nem lehet más az oka, mint a gyors politikai botránykeltés és szerepelni vágyás a hétvégi szocialista tisztújítás előtt. „Arra azonban felhívnánk a figyelmüket, az MSZP tisztújítása nem nemzetbiztonsági kérdés, hanem szigorúan a szocialisták belső pártügye” – írja Németh Szilárd a közleményben.
A közlemény szerint „a bűnöző hamis vádjaira már megszületett a válasz: Rogán Antal részt vesz a bírósági szembesítésen, és hamis tanúzásért feljelenti Portikot. Az ülés másik napirendi pontja pedig egy olyan folyamatban lévő büntetőügy nyomozati anyagáról szóló sajtóértesüléseket tárgyalna, amelybe a nemzetbiztonsági bizottság sem tekinthet bele. A Fidesz–KDNP-frakció bizottsági tagjai a leírtak értelmében nem statisztálnak ahhoz, hogy a nemzetbiztonsági bizottságot önző és hazug politikai homokozóvá silányítsa az ellenzék”.
Az MSZP honlapján kedden Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság elnöke úgy fogalmazott: Portik Tamás terhelő vallomása súlyos árnyékot vet ma már nemcsak Rogán Antalra, de a teljes magyar kormányoldalra is. „Portik állításait a hatóságoknak ki kell vizsgálniuk. Ugyanakkor a büntetőjogi kérdéseken kívül az ügynek komoly nemzetbiztonsági vonatkozásai is lehetnek. Ezért azonnali írásbeli tájékoztatást várunk a Belügyminisztériumtól a Rogán–Portik-ügy esetleges nemzetbiztonsági kockázatainak mielőbbi tisztázása érdekében – közölte, hozzátéve: – Várjuk az írásos belügyi tájékoztatást a Spéder-ügy kapcsán is, mert ha igaz a hír, hogy vezető fideszes politikusokkal folytatott beszélgetésekről készült hangfelvételeketis lefoglalt a rendőrség, akkor a Fidesz-közeli üzletember ügye is komoly nemzetbiztonsági kérdéseket vethet fel.”
Ismeretes, múlt pénteken a Prisztás-gyilkosságban betöltött szerepéért 15 év fegyházra ítélt és más alvilági leszámolások miatt is megvádolt Portik azt állította: ismeri Rogánt, és személyesen tízmillió forintnyi eurót adott át neki, hogy közreműködjön egy belvárosi ingatlan áron aluli megvételében. Előadása szerint a pénzt a miniszterelnök bizalmasának, Habony Árpádnak a nagynénje, Pápa Marianne küldte.