A kormányzati oldalon található tervezet szerint a Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola és Szakközépiskola, a Győri Móra Ferenc Általános Iskola és Szakgimnázium, a Bayer Róbert Kollégium és a Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium fognak átkerülni a helyileg illetékes szakképzési centrumokhoz. A normaszöveg arról is rendelkezik, hogy a pedagógus munkakörben, a nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben és a gazdasági, ügyviteli, műszaki és kisegítő munkakörben foglalkoztatottak a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény szerint kerülnek az átvevő centrum állományába. Az átadás-átvételi eljárást az átadó tankerületi központ és az átvevő szakképzési centrumnak kell lefolytatnia és kötelesek megállapodást kötni a fennálló követelésekről és kötelezettségekről.
Az intézkedés hatásvizsgálati lapja szerint a tervezet nem jár költségvetési vonzattal, csak az Emmi és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fejezetek közötti átcsoportosítására van szükség. A változtatásokat egyébként azzal indokolják, hogy ezek miatt „a helyi és területi igényeknek megfelelően erősödik a szakképzési rendszer integrációja és hatékonysága”.
Mint ismert, a szakképzési intézmények felügyelete 2015-ben került az oktatásért felelős Emmitől az NGM-hez. A kormányzat a döntést akkor is a szakképző iskolák hatékonyabb, összehangoltabb működésére hivatkozva hozta meg. Ám a háttérben az is közrejátszhatott, hogy akkoriban a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ súlyos adósságokkal küzdött, amit megsínylett az iskolák napi működése.