127 igen, 62 nem szavazattal, tartózkodás nélkül elfogadta a parlament a 2018-as költségvetést. Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke előzetes felszólalásában azt mondta, a költségvetés „megalapozott, és az államadósság mértéke csökkenni fog”, az idei 71-ről 69 százalékra a tervezet szerint.
A támogatott módosító javaslatsor alapján a jövő évi büdzsé bevételi főösszegét 18 751 milliárd 458,2 millió forintban, kiadási főösszegét 20 112 milliárd 108,4 millió forintban, a költségvetés hiányát 1360 milliárd 650,2 millió forintba állapította meg a parlament.
Az Országgyűlés által múlt héten elfogadott, a jövő évi költségvetéshez benyújtott módosító javaslatok 125 milliárd forinttal emelték meg a kiadásokat, ez azonban az államháztartás tervezett, GDP-arányos 2,4 százalékos hiányán nem változtatott. A többletkiadásokat ugyanis részben az előzetesen várthoz képest jobb makrogazdasági pálya által generált, megnövekvő bevételek, részben bizonyos kiadások csökkentése ellentételezi, illetve fedezi majd.
A Paks II. beruházásra 20 milliárd forinttal költenek többet az eredetileg tervezettnél, a Turisztikai fejlesztési célelőirányzat 16,4 milliárd forint többletforrást kap.
Ugyancsak 19-20 milliárd forintos nagyságrendben csoportosítottak át pluszforrásokat a családok támogatására az előirányzott központi összegeken felül. 2018 a családok éve, a kormány pedig ennek programjaira 3 milliárd forint többletforrást szán. Egy családkutató intézetet is felállítanak, erre 650 millió forintot fordítanak. Ezenkívül 600 millió forintba kerül a babakötvények elérhetővé tétele a határon túli magyarok számára is.
3,5 milliárd forint többletforrást szavaztak meg az utolsó pillanatban bölcsődék fejlesztésére. A három- vagy többgyerekes családok lakáscélú hiteltartozásainak csökkentésére 10 milliárd forintot szánnak, a gyereket vállaló fiatalok diákhitel-tartozásának csökkentésére 1 milliárd forint megy, amely felülről nyitott előirányzat lesz a büdzsében. Az elfogadott költségvetési módosító javaslatok szerint a 2018-ban az évfordulókat ünneplő ciszterci és a premontrei rend együttesen 6,2 milliárd forintos többletforrást kap.