LMP: Ne vegyen mérget a Fidesz, hogy nem lesz még meglepetés

A Jobbikkal még tárgyalna az LMP, ám a DK-val már ennek nem látja értelmét.

MN
2018. 03. 20. 14:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Befejezi az eddigi, teljes ellenzéki együttműködést szorgalmazó kezdeményező munkát az LMP – ezt a párt társelnökei jelentették be délután.

A párt az elmúlt időszakban azért folytatott tárgyalásokat, hogy mind az MSZP-vel és szövetségeseivel, mind pedig a Jobbikkal egyezségre jutva egy-egy ellenzéki jelöltet találjanak mind a 106 egyéni választókörzetben. Ez azonban – ahogy előre sejteni lehetett – nem valósult meg. Vona Gábor, a Jobbik elnöke legutóbb éppen tegnap este mondott nemet, de a baloldalban sem volt meg a nyitottság a Jobbik irányába.

Szél Bernadett a Vona Gáborral hétfő este, egy benzinkúton folytatott megbeszéléséről elmondta: miután a Jobbik ragaszkodik ahhoz, hogy mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltet indítson el, ezért egyelőre nem jutottak közelebb ahhoz, hogy a kormányváltás érdekében megegyezést kössenek. 

Hozzátette: egyedül a DK-val nem lát esélyt a megegyezésre, miután Gyurcsány Ferenc pártja nem enged abból, hogy a Jobbikkal semmilyen egyezségre sem hajlandó lépni. Így az LMP a DK-val lezártnak tekinti az egyeztetést.

„Az ellenzéki oldalon lévő párttömbök még nem értették meg a szavazók akaratát” – fogalmazott Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje, aki szerint a hódmezővásárhelyi ellenzéki győzelem is azt mutatta meg, hogy minden, kormánnyal szemben álló pártnak együtt kell működnie.

Úgy tűnik azonban, hogy a párt ennek ellenére sem teljesen elzárkózó. Hadházy Ákos, az LMP társelnöke ugyanis arról beszélt, hogy ezek után is, ha valaki beszélni akar velük, akkor természetesen meghallgatják. „Ne vegyen arra mérget a Fidesz, hogy nem lesznek még meglepetések a választások előtt” – fogalmazott, hozzátéve, hogy szerinte „továbbra sem kizártak a visszalépések”, bár a széles körű együttműködésnek lett volna értelme.  

Hadházy Ákos leszögezte: „Ezt a választást a kormány nem tudja megnyerni, ezt csak az ellenzék tudja elveszteni.” Szerinte annak van csak értelme, ha széles körben történnek meg a visszalépések, ám egyes visszalépéseknek nincs sok értelme.

Gémesi György, az LMP-vel szövetséges Új Kezdet elnöke, aki ugyancsak részt vett a tájékoztatón, elmondta, hogy pártja jelöltjeit sok helyen diszkriminálják a kampány során. Egyik képviselőjelöltjüknek komoly összeget ajánlottak fel azért, hogy mégse induljon el az április 8-ai választáson, egy másik jelöltjüknek a településén egyszerűen nem biztosítanak termet ahhoz, hogy lakossági fórumot tarthasson.

Szél Bernadett és Hadházy Ákos egyaránt hangsúlyozta, hogy bármi is történjen, a szavazáson való minél nagyobb részvétel a legfontosabb. Szél Bernadett arra is utalt, hogy ebben előző esti megbeszélésükön Vona Gáborral, a Jobbik elnökével is egyetértettek.

Szél Bernadett Orbán Viktor március 15-ei beszédére utalva hozzátette: ha Orbán a választáson győz, akkor április 8. után nagyon könnyen előfordulhat, hogy Magyarországon egyáltalán nem lesz ellenzék.

Molnár Csaba (DK): Nem célravezető az LMP döntése

Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje „a mindent vagy semmit politikáját képviseli azzal, hogy lezártnak tekinti a tárgyalásokat az ellenzéki összefogásról” – reagált a Zoom.hu szerint az LMP bejelentésére Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció (DK) ügyvezető alelnöke.

Úgy vélte, „a minél több, annál jobb politikája célravezetőbb, vagyis aki hajlandó együttműködni, azzal együtt is kell működni”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.