Ukrán katonai hírszerző volt a férfi, akire május 9-én lecsapott a TEK

Fény derült Holló István magyarországi szerepére, akire május 9-én lecsapott a Terrorelhárítási Központ (TEK). Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője közölte: a férfi ukrán állampolgár, és nagyon hosszú ideje a magyar elhárítás látókörében van. Magyarországon az ukrán katonai hírszerzéssel együttműködve Magyarország hadseregének és energetikai rendszerének megismerésére vonatkozó aktív hírszerzői munkát végzett.

2025. 05. 20. 18:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kémkedés bűntettének gyanúja miatt folytat a Nemzeti Nyomozóiroda eljárást Holló István ellen, akire május 9-én csapott le a TEK – adta hírül mai sajtótájékoztatóján Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.

Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, újabb, az ukrán kémügyben előkerült nevekről kapott tájékoztatást a nemzetbiztonsági bizottság, amelynek ülése után Kocsis Máté tájékoztatta a sajtót. Közölte, a múlt heti ülés után jelentek meg újabb nevek, ezek kapcsán kértek újabb jelentéseket Tseber Roland és Holló István magyarországi szerepvállalásáról is.

Utóbbi férfi kapcsán közölte, ukrán állampolgár, nem volt soha magyar, és nagyon hosszú ideje a magyar elhárítás látókörében van. Magyarországon az ukrán katonai hírszerzéssel együttműködve a Magyar Honvédség és energetikai rendszerének megismerésére vonatkozó aktív hírszerzői munkát végzett.

„Kapcsolatrendszerében számos ukrán titkosszolgálati és hazai honvédségi és energetikai szektorban releváns személyt azonosítottak. Közvetlenül tartott kapcsolatot a honvédelmi terület egykori magas rangú vezetőjével, akivel a magyarországi hadiiparral, valamint a Magyar Honvédség hadi készleteivel kapcsolatban folytatott egyeztetést, szoros összefüggésben az ukrán fegyver- és lőszerigényekkel”

– fogalmazott.

Kocsis Máté elmondta, kapcsolati rendszerében számos, a magyar politikai életben aktív szereplő megtalálható, klasszikus befolyásoló ügynökként tevékenykedett, hogy hazánk nemzetközi megítélését negatív irányba befolyásolja, és elérje, hogy a magyar kormány változtasson az Ukrajnával kapcsolatos politikáján.

Borítókép: Földre visznek egy férfit a TEK-esek 2025. május 9-én késő délután a Ferenciek terénél (Fotó: Hatlaczki Balázs)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.