Divatban a fémkeretes térelválasztók: erre figyeljünk!

A fémkeretes térelválasztók különböző helyiségek és funkciók szeparálására alkalmas, hangulatos térelemek.

null

Egy stílusteremtő lakberendezési elem

Ez a karakteres térelválasztó az ipari épületekből származik, eredetileg gyárakban, malmokban, nagy légterű raktárakban használták nyílászáróként, ahol még nem alkalmaztak szigetelt ablakokat. Gyakorlati előnyeit épp az anyaghasználat adja, ugyanis sem fából, sem műanyagból nem lehet olyan keskeny, finom szerkezetet létrehozni, ami nagyobb fesztávon is stabilan megállja a helyét.

Fotó: Gosztom Gergő / LAKASKULTURA.HU

Ha a klasszikus fekete, kazettás megjelenés mellett döntünk, elkerülhetetlen a lofthatás. Fehér falakkal különösen szép, kontrasztos és friss látványt nyújt. Amennyiben az üvegtáblák tagolása nagyvonalúbb, a vasszerkezet színe pedig eltér a megszokottól, a térelválasztó hangulata is megváltozik, és más lakberendezési stílusokhoz is remekül társítható.

Széles körben alkalmazható

Lakásokban leginkább ott használjuk, ahol légiesen könnyed térelválasztásra van szükség, ilyenkor jellemzően teljesen áttetsző üveg kerül a vaskeretekbe. A mai korszerű vasalatoknak és sínrendszereknek köszönhetően ez az elem arra is alkalmas, hogy akár 8-10 m hosszan nyissuk és zárjuk a tereket egyetlen mozdulattal – bár ilyen esetben már érdemes inkább alumíniumban gondolkodni, ami sokkal könnyebb anyag.

Fotó: Gosztom Gergő / LAKASKULTURA.HU

Mindenekelőtt olyan helyiségek közé praktikus betervezni, amelyeket egyben és szeparáltan is használunk, ahol nem akarjuk gátolni a fény terjedésének útját, és nem zavar minket az átláthatóság. Ez a térelválasztó jelzésértékű, optikai határvonal-kijelölés.

Tipp: jó választás például a konyha és a nappali között a szagok kizárására ahelyett, hogy falakat építenénk a két helyiség közé.

Tervezési szempontok

A szerkezet súlya rendkívül lényeges, de erre gyakran nem is gondolnak a laikusok. Egy kb. 12 négyzetméteres vasszerkezet üveggel együtt 450-500 kilogramm is lehet, amit el kell bírnia a födémnek éppúgy, mint a mennyezeti szerkezeteknek. Ezért a helyszíni felmérés elengedhetetlen ebben az esetben.

Mivel ezek a térelválasztók egyedileg készülnek, a szakemberek a gyártás során figyelembe veszik, hogy milyen faltípushoz, padlóhoz illesztik majd a terméket. Például gipszkarton falnál, ha a belmagasság eléri a 4 métert, a stabilitáshoz szükség van néhány megerősítő elemre, amelyeket a fal elkészülte előtt be kell építeni. Így még a tervezés folyamatában ajánlott a különböző mesterembereket összekötni, hogy összehangoltan tudjanak dolgozni a feladaton.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.