Fényes, tiszta felületek
Nem csak a vízkövet távolítja el hatékonyan a konyhában, fürdőszobában, de ragyogó, tiszta felületeket kapunk, ha bevetjük az ecetet. Keverjük el fele-fele arányban vízzel, öntsünk, spricceljünk egy keveset a konyhai törlőkendőre és töröljük át a konyhapultot, tűzhelyet, mosogatót. Nagyszerűen „működik” rozsdamentes acél, de még gránit felületeken is.
Tiszta kávéfőző
Vízkőoldó hatását a kávéfőző takarításakor is kihasználhatjuk: öntsünk egy keveset a gépbe, mielőtt elindítanánk a tisztítóprogramot. Hatékony a vízforralónál is: vízzel hígítva egyetlen forralás után eltűnnek a vízkőlerakódások.
Ablaktisztítás másképp
Mindannyian tudjuk, mennyire nehéz a csíkmentes ablaktisztítás: az ecettel nem az. Töltsünk vízzel hígított ecetet spray fejjel ellátott flakonba, fújjuk át vele az ablakot, majd töröljük le, mint az egyéb ablaktisztítókat.
Semlegesített szagok
Igen, az ecetnek is kifejezetten erős bukéja van, mégis azt javasoljuk, a kellemetlen szagok eltüntetésében is vegyük elő az üveget. Fújjunk keveset a rossz szagú kárpitra, vagy csak hagyjuk egy kis tálkában párologni az ecetet. Hamar elillan a szaga és vele együtt a többi kellemetlen „aroma” is – akár még a beivódott cigarettafüst ellen is hatékony.
Csillogó poharak
Mosogatáskor is használhatunk ecetet, különösen az üvegpoharak tisztításában lesz látványos az eredmény. (Kifejezetten szépen csillognak majd borospoharaink, miután ecettel mostuk át őket.) Amennyiben mosogatógépet használunk, önthetünk a gépbe is ecetet, így két legyet ütünk egy csapásra: szép tiszták lesznek az edények, tányérok, miközben a gép sem vízkövesedik be. (Igaz ez a mosógépre is: megóvjuk az eszközt a vízkövesedéstől, a törölközőknek pedig extra puhaságot ad, ha időnként ecetet használunk öblítő helyett.)
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: PEXELS.