Drága volt, megtartom!
„Ideje lenne megszabadulni a sosem hordott és használt dolgoktól, de nincs hozzá szívem, mert sokba kerültek.”
A könnyebb döntés érdekében próbáljuk meg újra használni a feleslegesnek tűnő tárgyakat. Ha működik, új darabokkal gazdagodunk, ha nem, akkor tényleg nyugodt szívvel váljunk meg tőlük! Persze semmit nem kell a szemétbe dobni, inkább mindent ajándékozzunk el valakinek, akinek szüksége van rá. Így elkerülhetjük a lelkiismeret-furdalást, hiszen környezettudatos megoldást választottunk. Az apróhirdetési oldalak és adományboltok segítségével könnyen találhatunk új gazdát használati tárgyaknak, egyéb dolgoknak.
Mindent egyszerre
„Majd a jövő hétvégén tényleg alaposan kitakarítok.”
Minél tovább odázzuk, annál hosszadalmasabb lesz a feladat, és annál nehezebben látunk majd hozzá. Kezdjük apró lépésekkel, haladjunk folyamatosan, hogy megkönnyítsük a dolgunkat, és ne torlódjanak fel a feladatok.
Minden háztartási problémára külön termék
„Vízkőoldót, fürdőszobai, konyhai és tűzhelytisztítót, fertőtlenítőt is tartok otthon, hogy a különféle szennyeződésekre legyen megfelelő szerem.”
Csupán 4 tisztítószerrel tisztán tartható a lakás: egy savas hatású, pl. ecetes vagy citromos alapú, egy univerzális, egy súrolóhab és egy WC-gél elegendő. Az erősen szennyezett helyek megtisztításához inkább alapos súrolásra van szükség, nem többféle vegyszerre. Ha mégis speciális tisztítószert alkalmazunk, csak rövid ideig használjuk, ugyanis ezek többnyire ártalmasak az egészségre és a környezetre egyaránt, sőt némelyik károsíthatja az érzékeny felületeket is.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: PEXELS